|
Our Media/Results from Dakota Ridge Invitational
Our Results
2015 Results - Dakota Ridge InvitationalPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Apr 13th 2015, 3:30pm
Website:Click here Licensed to Jeffco Stadium - Site License
HY-TEK's Meet Manager 4/18/2015 05:45 PM
2015 Dakota Ridge Invite
Jeffco Stadium
Results
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
=======================================================================================
Finals
1 Bannerot, Julia 12 Rampart High 12.69 12.52 0.7 6 10
2 Moore, Michaela 10 Cheyenne Mou 12.55 12.58 0.7 6 8
3 Cooley, Kendall 11 Castle View 12.89 12.76 0.7 6 7
4 Bishop-Falu, Anthonnette 9 Rampart High 12.83 12.83 0.7 6 6
5 Chesson, Jasmine 10 Fort Collins 12.91 12.92 0.7 6 5
6 Brashears, Madalyn 12 Fort Morgan 13.04 12.97 2.0 5 4
7 Frick, Christina 12 Fort Morgan 13.06 13.01 2.0 5 3
8 Harvey, Megan 11 Palmer Ridge 12.80 13.09 0.7 6 2
9 O'Hara, Abby 10 Palmer Ridge 12.96 13.15 0.7 6 1
10 Cruz, Genevieve 11 Dakota Ridge 12.99 13.17 0.7 6
11 Gaines, Erin 12 Heritage Hig 13.35 13.20 2.0 5
12 Mackin, Julie 11 Castle View 13.15 13.22 2.0 5
13 Wald, Ava 11 Fort Collins 13.12 13.23 2.0 5
14 Koopman, Audra 10 Fort Collins 11.92 13.28 0.7 6
15 Nguyen, Emily 9 Palmer Ridge 13.20 13.34 2.0 5
16 Olson, Lilliana 9 Bear Creek H 13.92 13.38 0.1 3
17 Crone, Chynna 12 Fort Morgan 13.09 13.47 2.0 5
18 Gabrielson, Anne 10 Mullen High 13.90 13.52 0.1 3
19 Setterberg, Carly 12 Glenwood Spr 13.32 13.59 2.0 5
20 Taylor, Shelby 11 Castle View 13.70 13.75 -1.3 4
21 Strickler, Nikki 11 Wheat Ridge 13.29 13.76 2.0 5
22 Anderson, Taylor 12 Battle Mount 13.50 13.79 -1.3 4
23 Addante, Jamie 10 Cherry Creek 13.60 13.94 -1.3 4
24 Swinney, Brianna 11 Chatfield Hi 13.76 14.03 -1.3 4
25 Lewis, Nicole 9 Chatfield Hi 13.68 14.04 -1.3 4
26 Valdez, Jessica 9 Arvada West 14.17 14.04 0.6 2
27 Miller, Gabby 9 Mullen High 13.90 14.07 0.1 3
28 Bates, Kristen 10 Glenwood Spr 13.89 14.08 0.1 3
29 Hines-Ike, Kira 12 Heritage Hig 14.13 14.15 0.6 2
30 Barca, Malia 12 Battle Mount 13.97 14.19 0.1 3
31 Hill, Kiera 10 Cherry Creek 13.40 14.23 -1.3 4
32 Delgado, Isa 10 Battle Mount 14.21 14.26 0.6 2
33 Prough, Reese 10 Glenwood Spr 13.84 14.29 -1.3 4
34 Mawhinney, Paige 11 Mountain Vis 14.38 14.58 0.6 2
35 Donovan, Kari 9 Mullen High 14.00 14.64 0.1 3
36 Buntin, Sophia 10 Mountain Vis 14.67 14.64 -0.7 1
37 Laudel, Gwendolyn 10 Chatfield Hi 15.00 14.68 -0.7 1
38 Sappey, Emma 9 Wheat Ridge 14.20 14.75 0.6 2
39 Henderson, Kailee 10 Cherry Creek 14.58 14.76 0.6 2
40 Komoczi, Amanda 9 Wheat Ridge 14.55 14.76 0.6 2
41 Petersen, Emily 12 Dakota Ridge 14.84 -0.7 1
42 Suniga, Alyssa 11 Dakota Ridge 14.72 15.29 -0.7 1
43 Douglas, Meghan 10 SkyView Acad 15.57 16.03 -0.7 1
44 Steller, Hannah 11 SkyView Acad 16.45 16.16 -0.7 1
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
=======================================================================================
1 Schulte, Becca 11 Fort Collins 25.13 24.81 3.0 6 10
2 Moore, Michaela 10 Cheyenne Mou 26.24 25.83 3.0 6 8
3 Bishop-Falu, Anthonnette 9 Rampart High 26.48 26.34 3.0 6 7
4 Harvey, Megan 11 Palmer Ridge 26.22 26.38 3.0 6 6
5 Rippley, Sam 10 Palmer Ridge 26.59 26.57 3.0 6 5
6 Olssen, Vendela 11 Fort Collins 27.80 26.72 3.0 5 4
7 Kuljis, Lucie 10 Cherry Creek 26.67 27.07 3.0 6 3
8 Doak, Emily 12 Fort Collins 27.27 27.11 3.0 5 2
9 O'Hara, Abby 10 Palmer Ridge 27.27 27.27 3.0 6 1
10 Strickler, Nikki 11 Wheat Ridge 27.59 27.58 3.0 5
11 Schwarz, Tiana 9 SkyView Acad 27.30 27.58 3.0 5
12 Cooley, Abbie 9 Castle View 28.03 27.63 3.0 5
13 Warren, Saylor 9 Glenwood Spr 28.68 27.72 4.2 4
14 LeBlanc, Takyra 11 Heritage Hig 27.09 27.74 3.0 6
15 Cordova, Audrey 11 Heritage Hig 28.11 28.08 4.2 4
16 Swinney, Brianna 11 Chatfield Hi 28.76 28.17 4.2 4
17 Compton, Katherine 9 SkyView Acad 28.00 28.26 3.0 5
18 Gabrielson, Anne 10 Mullen High 27.80 28.44 3.0 5
19 Benninger, Finlay 10 Chatfield Hi 28.40 28.61 4.2 4
20 Addante, Jamie 10 Cherry Creek 29.20 28.92 2.0 3
21 Shield, Cole 9 Mountain Vis 29.34 28.99 2.0 3
22 Bates, Kristen 10 Glenwood Spr 29.71 29.06 2.0 3
23 Zyla, Victoria 10 Rampart High 28.78 29.08 4.2 4
24 Corenelio, Maricruz 12 Battle Mount 28.79 29.15 4.2 4
25 Strong, Stefani 11 Rampart High 28.90 29.21 4.2 4
26 Valdez, Jessica 9 Arvada West 29.49 29.29 2.0 3
27 Pelton, Genavieve 9 Fort Morgan 29.16 29.51 2.0 3
28 Komoczi, Amanda 9 Wheat Ridge 30.16 29.52 0.3 2
29 Sakiewicz, Julia 11 Cherry Creek 31.01 29.61 0.3 2
30 Munoz, Rosa 11 Fort Morgan 30.73 29.83 0.3 2
31 Vasquez, Monica 12 SkyView Acad 30.36 29.94 0.3 2
32 Martin, Angelina 11 Chatfield Hi 29.95 30.38 2.0 3
33 Delgado, Isa 10 Battle Mount 33.21 30.45 1.6 1
34 Korn, Chally 11 Glenwood Spr 31.20 30.49 0.3 2
35 Cavallaro, Addie 9 Dakota Ridge 32.00 30.71 1.6 1
36 Landers, Emma 11 Dakota Ridge 32.08 30.76 1.6 1
37 Farris, Kristin 11 Dakota Ridge 31.55 30.93 1.6 1
38 Lasater, Nicole 12 Battle Mount 32.20 31.52 1.6 1
39 Hutchins, Kelly 12 Wheat Ridge 34.38 31.76 1.6 1
40 Sullivan, Kathleen 9 Mullen High 30.00 33.65 2.0 3
Girls 400 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Schulte, Becca 11 Fort Collins 55.28 56.17 6 10
2 Colter, Jordyn 12 Cherry Creek 56.15 56.93 6 8
3 Plomondon, Katie 11 Cherry Creek 59.46 58.99 6 7
4 Chesson, Jasmine 10 Fort Collins 58.06 59.15 6 6
5 Frick, Christina 12 Fort Morgan 59.24 1:00.78 6 5
6 Warren, Makena 11 Glenwood Spr 1:01.17 1:01.25 6 4
7 Alaimo, Emma 11 Fort Collins 1:03.30 1:02.05 5 3
8 Stalker, Bria 9 Castle View 1:03.17 1:02.64 5 2
9 McMurrain, Lilly 12 Battle Mount 1:00.70 1:03.43 6 1
10 Benninger, Finlay 10 Chatfield Hi 1:03.91 1:03.66 5
11 Delfeld, Jackie 10 St. Mary`s H 1:03.75 1:03.84 5
12 Martinez, Madison 9 Heritage Hig 1:03.66 1:03.88 5
13 Hajde, Chalynne 10 Castle View 1:03.00 1:04.02 6
14 Zyla, Victoria 10 Rampart High 1:04.10 1:04.61 4
15 Corenelio, Maricruz 12 Battle Mount 1:03.87 1:04.78 5
16 Hitt, Lauren 12 Cherry Creek 1:04.61 1:05.00 4
17 Wilkerson, Carina 11 Dakota Ridge 1:05.42 1:05.02 4
18 Mikesell, Mallory 9 Palmer Ridge 1:03.71 1:05.16 5
19 Siskind, McKenzie 9 Palmer Ridge 1:09.48 1:06.01 2
20 Korn, Chally 11 Glenwood Spr 1:06.14 1:06.46 4
21 Strong, Stefani 11 Rampart High 1:05.61 1:06.92 4
22 Giesen, Nicole 12 Heritage Hig 1:07.22 1:07.14 3
23 Anderson, Whitney 11 Chatfield Hi 1:07.48 1:07.47 3
24 Elges, Brooke 9 Mullen High 1:08.95 1:07.52 3
25 Laudel, Aubrey 12 Chatfield Hi 1:07.53 1:07.73 3
26 McSwain, Grace 12 Glenwood Spr 1:07.95 1
27 Gabrielson, Anne 10 Mullen High 1:09.94 1:08.63 2
28 Hendrickson, Elinore 9 Fort Morgan 1:09.21 1:09.04 2
29 Piegat, Elizabeth 9 Dakota Ridge 1:09.00 1:09.05 2
30 Paschall, Madison 11 Palmer Ridge 1:03.92 1:09.20 4
31 Shaver, Kelsey 9 Fort Morgan 1:08.16 1:09.38 3
32 Schwarz, Luci 9 SkyView Acad 1:08.51 1:09.73 3
33 Palmgren, Abigail 9 Mountain Vis 1:11.87 1:11.84 2
34 Lasater, Nicole 12 Battle Mount 1:13.34 1:12.27 1
35 Sargent, Brianna 12 Bear Creek H 1:13.56 1:14.02 1
36 Farris, Kristin 11 Dakota Ridge 1:12.93 1:14.49 2
37 Myers, Kayla 11 SkyView Acad 1:16.05 1:16.59 1
38 Petro, Kailey 12 Bear Creek H 1:19.74 1:21.32 1
39 Peters, Amanda 9 Wheat Ridge 1:11.13 1:23.91 2
Girls 800 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Brtek, Veronica 11 Cheyenne Mou 2:19.09 2:19.89 3 10
2 Peterson, Devon 10 Cherry Creek 2:19.00 2:20.74 3 8
3 Gallegos-Francksen, Emil 10 Wheat Ridge 2:20.85 2:21.27 3 7
4 Calabrese, Izze 12 Battle Mount 2:20.71 2:23.30 3 6
5 Valdez, Amber 9 Arvada West 2:29.00 2:27.45 3 5
6 Sherman, Annelise 11 Fort Collins 2:31.59 2:31.87 3 4
7 Schwartzkopf, Karyn 10 Mountain Vis 2:34.00 2:32.10 3 3
8 Schwarz, Tiana 9 SkyView Acad 2:30.00 2:32.71 3 2
9 Hirons, Claudia 9 Glenwood Spr 2:32.48 2:35.96 3 1
10 Schroeder, Lucy 9 Arvada West 2:46.75 2:36.23 1
11 McSwain, Grace 12 Glenwood Spr 2:36.27 1
12 Holt, Heather 12 Fort Collins 2:34.54 2:36.39 3
13 Renner, Michelle 9 Dakota Ridge 2:44.94 2:36.81 1
14 Brondum, Sarah 12 Palmer Ridge 2:43.57 2:37.49 2
15 Bastin, Scarlett 10 Palmer Ridge 2:42.76 2:39.12 2
16 Moran, Gabrielle 12 Cherry Creek 2:40.02 2:41.22 2
17 Escudero, Alexandria 11 Bear Creek H 2:42.64 2:41.26 2
18 Grabenstein, Carlie 9 Fort Collins 2:47.80 2:42.74 1
19 Wilkerson, Celina 10 Dakota Ridge 2:38.35 2:43.32 2
20 Nats, Jessica 10 Mountain Vis 2:43.48 1
21 Pung, Emily 11 Chatfield Hi 2:43.04 2:43.56 2
22 Rossman, Megan 11 Battle Mount 2:37.53 2:43.65 2
23 Giesen, Nicole 12 Heritage Hig 2:30.25 2:43.78 3
24 Spangler, Coco 11 Vail Christi 2:40.08 2:46.73 2
25 Hause, Abigail 10 Heritage Hig 2:43.13 2:47.01 2
26 Chamberlin, Nyla 11 Wheat Ridge 2:59.31 2:49.70 1
27 Chapple, Lauren 10 Chatfield Hi 2:48.41 2:49.80 1
28 Zimmerman, Talima 12 Fort Morgan 2:55.00 2:50.73 1
29 Aguirre, Alondra 12 Battle Mount 2:36.58 2:51.30 2
30 Davis, Codi 11 Castle View 2:42.00 2:53.95 2
31 Webb, Morgan 9 Chatfield Hi 2:59.54 1
32 Sargent, Brianna 12 Bear Creek H 2:53.41 3:02.60 1
33 Smyth, Natalie 10 SkyView Acad 3:04.93 1
34 Gorman, Ashley 9 Mullen High 3:00.00 3:07.78 1
35 Petro, Kailey 12 Bear Creek H 2:57.56 3:26.73 1
Girls 1600 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Capek, Hannah 11 Palmer Ridge 5:22.27 5:25.99 3 10
2 Muller, Samantha 12 Fort Collins 5:22.41 5:29.67 3 8
3 Miller, Devynn 12 Fort Collins 5:12.64 5:32.36 3 7
4 Doucette, Katie 9 Arvada West 5:38.74 5:33.09 3 6
5 Holt, Heather 12 Fort Collins 5:17.97 5:33.30 3 5
6 Kraus, Erin 9 Castle View 5:38.00 5:34.94 3 4
7 Swartz, Lisa 11 Cherry Creek 5:31.49 5:37.05 3 3
8 Unruh, Cassie 10 SkyView Acad 5:42.53 5:38.80 3 2
9 McCurdy, Jordan 9 Cherry Creek 6:16.00 5:39.07 1 1
10 Gallegos, Civianna 9 Arvada West 5:45.81 5:41.00 3
11 Valerio, Mia 11 Dakota Ridge 5:50.56 5:45.84 2
12 Gaylord, Hannah 11 Battle Mount 5:40.25 5:46.86 3
13 Oglesby, Abigail 10 Chatfield Hi 5:55.08 5:47.12 2
14 Nats, Jessica 10 Mountain Vis 5:49.59 5:47.42 2
15 Pauley, Claire 9 Arvada West 6:02.90 5:48.37 2
16 Rossman, Megan 11 Battle Mount 5:43.12 5:50.05 3
17 Furst, Audree 11 Palmer Ridge 5:40.91 5:51.10 3
18 Chamberlin, Nyla 11 Wheat Ridge 5:57.25 5:51.69 2
19 Gonzalez, Natalie 11 Dakota Ridge 5:57.60 5:53.63 2
20 Croft, Emily 11 Palmer Ridge 5:41.68 5:53.85 3
21 Smith, Peg 10 Heritage Hig 6:05.78 5:55.67 2
22 Arbogast, Kelsey 12 Castle View 5:58.00 5:56.46 2
23 Spence, Madi 12 Glenwood Spr 6:02.80 5:56.66 2
24 Glist, Lillian 9 Chatfield Hi 6:04.88 5:56.78 2
25 Wells, Sarena 12 Fort Morgan 6:05.00 5:57.44 2
26 Crozier, Natalie 10 Chatfield Hi 6:06.56 5:59.55 1
27 Muehlbauer, Ana 9 St. Mary`s H 6:06.50 6:00.69 1
28 Shrewsbury, Elizabeth 10 Heritage Hig 5:58.26 6:00.86 2
29 Gonzalez, Kathya 12 Glenwood Spr 6:15.00 6:04.07 1
30 Miller, Makinna 10 Fort Morgan 5:50.00 6:07.11 2
31 Harman, Skye 10 Rampart High 6:08.11 6:07.95 1
32 Johnson, Becky 11 Dakota Ridge 6:04.64 6:09.60 2
33 Moya, Diana 9 Fort Morgan 6:05.00 6:09.73 2
34 Thomas, Jasmine 9 Rampart High 6:20.05 6:10.39 1
35 Moran, Danielle 12 Cherry Creek 6:13.51 6:13.37 1
36 Stanton, Jessica 12 Bear Creek H 6:21.83 6:17.21 1
37 Schwarz, Luci 9 SkyView Acad 6:23.99 1
38 Selleck, Laurette 10 Heritage Hig 6:26.87 6:28.15 1
39 Super-hill, Jordan 9 Mullen High 6:57.97 6:43.05 1
40 Davis, Codi 11 Castle View 6:20.00 6:54.11 1
Girls 3200 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Leonard, Kiah 12 Berthoud Hig 11:27.57 11:24.60 1 10
2 Lambros, Madison 11 Cheyenne Mou 11:04.90 11:29.10 1 8
3 Rawe-Thomas, Erin 12 Arvada West 11:45.94 11:42.94 1 7
4 Brockway, Claire 11 Rampart High 11:47.34 11:44.41 1 6
5 Hooker, Claire 11 Fort Collins 11:58.56 12:06.69 1 5
6 Denardo, Rychelle 11 Battle Mount 12:12.19 12:14.95 1 4
7 Adelgren, Pamela 12 Palmer Ridge 12:27.20 12:16.18 1 3
8 Brown, Hannah 9 Mountain Vis 12:47.30 12:20.62 1 2
9 Chamberlin, Nyla 11 Wheat Ridge 12:21.96 12:25.59 1 1
10 Parker, Sarah 10 Mountain Vis 12:30.39 12:26.86 1
11 Ponce-Pore, Isabelle 11 Fort Collins 13:08.23 12:44.98 1
12 Wittenberg, Louise 11 SkyView Acad 13:00.00 12:56.31 2
13 O'Grady, Caitlin 9 Palmer Ridge 13:00.38 13:01.76 1
14 Johnston, Aspen 12 Palmer Ridge 13:20.58 13:05.82 2
15 Ramsey, Thea 12 Rampart High 13:16.70 2
16 Spence, Madi 12 Glenwood Spr 13:41.51 13:18.87 2
17 Emerling, Shelby 12 Bear Creek H 13:19.42 13:24.80 2
18 Escobedo, Mea 12 Fort Morgan 13:31.08 13:33.11 2
19 Zaveri, Jaya 10 Heritage Hig 13:59.93 13:39.53 2
20 Hirons, Claudia 9 Glenwood Spr 12:34.40 13:39.58 1
21 Wagner, Erika 10 Chatfield Hi 13:47.44 13:56.07 2
22 Gonzalez, Kathya 12 Glenwood Spr 14:02.75 14:10.77 2
23 Bamford, Megan 9 Battle Mount 14:12.40 14:22.81 2
24 Vigil, Rachel 9 Wheat Ridge 15:04.23 14:39.95 2
25 Cooper, Danielle 12 Chatfield Hi 13:46.03 14:58.63 2
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
=======================================================================================
1 Pettit, Mackenzie 12 Castle View 15.48 15.63 1.2 4 10
2 Setterberg, Carly 12 Glenwood Spr 16.46 16.30 1.2 4 8
3 McCowen, Mary 10 Cheyenne Mou 15.45 17.02 1.2 4 7
4 Buckner, Alex 11 Fort Collins 17.35 17.37 1.2 4 6
5 Moddelmog, Elizabeth 9 Fort Collins 17.51 17.46 1.2 4 5
6 Paterson, Kailey 9 Fort Collins 17.75 17.82 1.1 3 4
7 Roberts, Lindsey 10 Wheat Ridge 17.50 17.97 1.2 4 3
8 Bergstrom, Ginny 9 Glenwood Spr 18.71 18.05 1.1 3 1.50
8 Engler, Annaliese 12 Mountain Vis 17.66 18.05 1.2 4 1.50
10 Zoerner, Ashley 10 SkyView Acad 18.67 18.11 1.1 3
11 Fernald, Isabel 10 Wheat Ridge 18.90 18.12 0.8 2
12 Alexander, Mackayla 10 Bear Creek H 18.78 18.37 0.8 2
13 Kiser, Kylee 11 Mountain Vis 18.75 18.47 0.8 2
14 Hughes, Julianna 11 Bear Creek H 18.24 18.92 1.1 3
15 Bravo, Ashley 12 Mountain Vis 18.50 18.97 1.1 3
16 McCollum, Jessica 12 Cherry Creek 19.06 19.36 0.8 2
17 Isakson, Jenna 10 ThunderRidge 19.74 19.47 0.8 1
18 Bernabe, Amy 11 Fort Morgan 19.88 19.53 0.8 1
19 Robb, Kailey 9 Arvada West 20.07 20.15 0.8 1
20 Holgard, Dakota 12 Bear Creek H 20.33 20.86 0.8 1
21 Sappey, Emma 9 Wheat Ridge 19.50 21.15 0.8 2
22 Baker, Elsa 10 Chatfield Hi 21.38 22.60 0.8 1
Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Smith, Delaney 9 Cherry Creek 49.14 46.36 4 10
2 Terrell, Tianna 11 Rampart High 45.32 46.39 4 8
3 Montoya, Lexi 12 Glenwood Spr 47.43 46.96 4 7
4 McCowen, Mary 10 Cheyenne Mou 47.74 47.20 4 6
5 Setterberg, Carly 12 Glenwood Spr 48.72 47.43 4 5
6 Calabrese, Sofia 12 Battle Mount 46.47 47.71 4 4
7 Cordova, Audrey 11 Heritage Hig 47.50 48.22 4 3
8 Horvat, Hailey 11 Cherry Creek 52.05 49.38 3 2
9 Moddelmog, Elizabeth 9 Fort Collins 49.76 50.36 4 1
10 Buckner, Alex 11 Fort Collins 50.08 50.76 3
11 Paterson, Kailey 9 Fort Collins 50.75 50.79 3
12 Roberts, Lindsey 10 Wheat Ridge 50.31 50.98 3
13 Brandt, Jordan 11 Battle Mount 51.20 51.87 3
14 Crowley, Jaime 12 Glenwood Spr 50.50 51.89 3
15 Engler, Annaliese 12 Mountain Vis 51.44 52.08 3
16 Fernald, Isabel 10 Wheat Ridge 52.24 52.52 2
17 Castillo, Isabell 11 Castle View 53.49 53.67 2
18 Bernabe, Amy 11 Fort Morgan 55.39 54.72 1
19 Shaver, Hallee 9 Fort Morgan 55.68 55.26 1
20 Schreiner, Mercedez 10 Fort Morgan 55.14 55.89 1
21 Alexander, Mackayla 10 Bear Creek H 53.93 56.62 2
22 Kiser, Kylee 11 Mountain Vis 54.34 56.81 2
23 D'Angelo, Carina 9 Rampart High 53.60 57.78 2
24 Bravo, Ashley 12 Mountain Vis 53.18 57.84 2
25 Freiheiter, Kate 9 Dakota Ridge 57.03 59.97 1
Girls 4x100 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Fort Collins High School 'A' 48.30 48.96 2 10
1) Chesson, Jasmine 10 2) Koopman, Audra 10
3) Schulte, Becca 11 4) Wald, Ava 11
2 Rampart High School 'A' 51.14 51.41 2 8
3 Palmer Ridge High School 'A' 51.70 51.82 2 7
1) Paschall, Madison 11 2) Nguyen, Emily 9
3) Siskind, McKenzie 9 4) Rippley, Sam 10
4 Castle View High School 'A' 54.00 52.46 1 6
5 Chatfield High School 'A' 53.06 52.48 1 5
1) Dominguez, Elizabeth 12 2) Laudel, Aubrey 12
3) Lewis, Nicole 9 4) Swinney, Brianna 11
6 Cherry Creek High School 'A' 52.87 52.51 2 4
7 Glenwood Springs High School 'A' 50.81 53.35 2 3
1) Prough, Reese 10 2) Warren, Saylor 9
3) Crowley, Jaime 12 4) Bates, Kristen 10
8 Heritage High School 'A' 52.09 54.20 2 2
1) Gaines, Erin 12 2) Hines-Ike, Kira 12
3) LeBlanc, Takyra 11 4) Martinez, Madison 9
9 Mullen High School 'A' 55.00 54.37 1 1
1) Brown, Gabby 12 2) Donovan, Kari 9
3) Gabrielson, Anne 10 4) Miller, Gabby 9
10 Mountain Vista High School 'A' 53.74 55.11 1
1) Shield, Cole 9 2) Buntin, Sophia 10
3) Williams, Allison 12 4) Gonzales, Jessica 11
11 Fort Morgan High School 'A' 54.41 55.50 1
1) Crone, Chynna 12 2) Munoz, Rosa 11
3) Pelton, Genavieve 9 4) Lewis, Haley 9
12 Wheat Ridge High School 'A' 58.12 58.24 1
-- Bear Creek High School 'A' 51.14 DQ 2
1) Schnell, Taryn 12 2) Reining, Jazmyne 12
3) Moscoso, Kaylee 12 4) Olson, Lilliana 9
Girls 4x200 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Fort Collins High School 'A' 1:45.80 1:48.06 2 10
1) Alaimo, Emma 11 2) DiTommaso, Emily 11
3) Doak, Emily 12 4) Olssen, Vendela 11
2 Glenwood Springs High School 'A' 1:49.45 1:48.80 2 8
1) Warren, Makena 11 2) Crowley, Jaime 12
3) Montoya, Lexi 12 4) Setterberg, Carly 12
3 Palmer Ridge High School 'A' 1:50.15 1:49.08 2 7
1) Bastin, Scarlett 10 2) Herebic, Ally 11
3) Nguyen, Emily 9 4) O'Hara, Abby 10
4 Battle Mountain High School 'A' 1:48.64 1:49.10 2 6
1) Anderson, Taylor 12 2) Barca, Malia 12
3) McMurrain, Lilly 12 4) Calabrese, Sofia 12
5 Cherry Creek High School 'A' 1:53.27 1:51.33 2 5
6 Chatfield High School 'A' 1:54.55 1:51.39 1 4
7 Castle View High School 'A' 1:50.00 1:51.85 2 3
8 Rampart High School 'A' 1:52.84 1:53.34 2 2
9 Heritage High School 'A' 1:53.97 1:53.37 1 1
1) Gaines, Erin 12 2) Hines-Ike, Kira 12
3) LeBlanc, Takyra 11 4) Martinez, Madison 9
10 Dakota Ridge High School 'A' 1:56.28 1:54.75 1
1) Piegat, Elizabeth 9 2) Cruz, Genevieve 11
3) Petersen, Emily 12 4) Wilkerson, Carina 11
11 Mountain Vista High School 'A' 1:52.49 1:57.62 2
1) Bravo, Ashley 12 2) Trichler, Sydney 9
3) Kiser, Kylee 11 4) Engler, Annaliese 12
12 Bear Creek High School 'A' 1:59.07 1:58.03 1
1) Alexander, Mackayla 10 2) Comstock, Madison 12
3) Escudero, Alexandria 11 4) Moscoso, Kaylee 12
13 Arvada West High School 'A' 1:58.19 1:58.95 1
1) Kenney, Jessica 11 2) McNulty, Catie 11
3) Straub, Korissa 11 4) Valdez, Jessica 9
14 SkyView Academy 'A' 1:58.47 2:01.26 1
1) Myers, Anna 10 2) Douglas, Meghan 10
3) Smyth, Natalie 10 4) Nelson, Krista 11
-- Wheat Ridge High School 'A' 2:10.86 DNF 1
Girls 4x400 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Cherry Creek High School 'A' 4:01.26 4:01.05 2 10
2 Glenwood Springs High School 'A' 4:21.68 4:16.28 2 8
1) Warren, Makena 11 2) Crowley, Jaime 12
3) McSwain, Grace 12 4) Montoya, Lexi 12
3 Battle Mountain High School 'A' 4:15.00 4:19.53 2 7
1) McMurrain, Lilly 12 2) Barca, Malia 12
3) Corenelio, Maricruz 12 4) Brandt, Jordan 11
4 Arvada West High School 'A' 4:19.71 4:21.88 2 6
1) Valdez, Amber 9 2) Doucette, Katie 9
3) Straub, Korissa 11 4) Gallegos, Civianna 9
5 Palmer Ridge High School 'A' 4:18.46 4:27.40 2 5
1) Herebic, Ally 11 2) Mikesell, Mallory 9
3) Paschall, Madison 11 4) Bastin, Scarlett 10
6 Castle View High School 'A' 4:23.14 4:27.60 2 4
7 SkyView Academy 'A' 4:28.54 4:30.04 1 3
1) Myers, Anna 10 2) Compton, Katherine 9
3) Schwarz, Luci 9 4) Schwarz, Tiana 9
8 Wheat Ridge High School 'A' 4:50.19 4:35.45 1 2
9 Fort Morgan High School 'A' 4:25.63 4:37.31 1 1
1) Frick, Christina 12 2) Pelton, Genavieve 9
3) Shaver, Hallee 9 4) Shaver, Kelsey 9
10 Chatfield High School 'A' 4:45.06 4:49.45 1
-- Fort Collins High School 'A' 4:01.26 DQ 2
1) Chesson, Jasmine 10 2) Doak, Emily 12
3) Miller, Devynn 12 4) Schulte, Becca 11
Girls 4x800 Meter Relay
==============================================================================
School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Castle View High School 'A' 10:01.37 9:51.81 10
1) Johnson, Kylie 12 2) McKinney, Calysta 10
3) Anderson, Melissa 12 4) Dalton, Savanna 11
2 Palmer Ridge High School 'A' 10:16.85 10:10.73 8
1) Herebic, Ally 11 2) Capek, Hannah 11
3) Croft, Emily 11 4) Furst, Audree 11
3 Chatfield High School 'A' 10:28.13 10:16.61 7
4 Heritage High School 'A' 10:38.14 10:36.57 6
1) Cordova, Audrey 11 2) Giesen, Nicole 12
3) Hause, Abigail 10 4) Selleck, Laurette 10
5 SkyView Academy 'A' 10:52.04 10:43.20 5
1) Schwarz, Tiana 9 2) Wittenberg, Louise 11
3) Schwarz, Luci 9 4) Unruh, Cassie 10
6 Dakota Ridge High School 'A' 10:58.62 10:51.92 4
1) Lodice, Skylar 9 2) Renner, Michelle 9
3) Valerio, Mia 11 4) Wilkerson, Celina 10
7 Fort Morgan High School 'A' 11:17.19 11:11.71 3
1) Brashears, Kinsey 10 2) Miller, Makinna 10
3) Moya, Diana 9 4) Wells, Sarena 12
Girls 800 Sprint Medley
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Fort Collins High School 'A' 1:50.56 1:51.15 2 10
1) Doak, Emily 12 2) Gregory, Lauren 10
3) Olssen, Vendela 11 4) Wald, Ava 11
2 Rampart High School 'A' 1:51.42 1:51.62 2 8
3 Dakota Ridge High School 'A' 1:59.00 1:52.82 2 7
1) Wilkerson, Carina 11 2) Valerio, Dani 12
3) Suniga, Alyssa 11 4) Cruz, Genevieve 11
4 Battle Mountain High School 'A' 1:56.00 1:53.34 2 6
1) Anderson, Taylor 12 2) Barca, Malia 12
3) McMurrain, Lilly 12 4) Calabrese, Sofia 12
5 Castle View High School 'A' 1:56.02 1:54.60 2 5
1) Steinke, Kira 11 2) Cooley, Kendall 11
3) Mackin, Julie 11 4) Stalker, Bria 9
6 Bear Creek High School 'A' 2:02.40 1:59.91 1 4
1) Schnell, Taryn 12 2) Moscoso, Kaylee 12
3) Reining, Jazmyne 12 4) Escudero, Alexandria 11
7 Cherry Creek High School 'A' 1:58.10 2:02.42 2 3
8 SkyView Academy 'A' 2:06.21 2:03.55 1 2
1) Nelson, Krista 11 2) Smyth, Natalie 10
3) Compton, Katherine 9 4) Myers, Anna 10
9 Fort Morgan High School 'A' 2:06.83 2:04.24 1 1
1) Crone, Chynna 12 2) Munoz, Rosa 11
3) Pelton, Genavieve 9 4) Shaver, Kelsey 9
10 Chatfield High School 'A' 2:05.71 2:04.38 1
11 Mountain Vista High School 'A' 2:03.43 2:08.79 1
1) Mawhinney, Paige 11 2) Gonzales, Jessica 11
3) Trichler, Sydney 9 4) Palmgren, Abigail 9
12 Wheat Ridge High School 'A' 2:20.31 2:32.95 1
Girls High Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Hare, Ashlyn 12 Rampart High 5-08.00 5-06.00 10
2 Pettit, Mackenzie 12 Castle View 5-06.00 5-04.00 8
3 Kearney, Kiara 11 Rampart High 5-05.00 J5-04.00 7
4 Calabrese, Sofia 12 Battle Mount 5-05.00 J5-04.00 6
5 Kenney, Jessica 11 Arvada West 5-04.00 5-00.00 5
6 Sweeterman, Lauren 10 Cherry Creek 4-08.00 J5-00.00 4
7 Lopez, Aly 12 Vista Ridge 5-03.50 4-10.00 2.50
7 Smith, Emma 10 Mountain Vis 5-00.00 4-10.00 2.50
9 Trichler, Sydney 9 Mountain Vis 4-10.00 J4-10.00 1
10 Turner, Carolyn 12 Fort Collins 5-01.00 4-08.00
10 Allen, Katie 10 Palmer Ridge 4-10.00 4-08.00
10 McKinney, Stacia 9 Castle View 4-07.00 4-08.00
10 Cruz, Kaitlyn 10 Castle View 4-08.00 4-08.00
10 Ries, Rylee 11 Palmer Ridge 5-02.00 4-08.00
10 Cazier, Amy 11 Wheat Ridge 4-10.00 4-08.00
16 Bergstrom, Ginny 9 Glenwood Spr 4-06.00 4-06.00
16 Hughes, Julianna 11 Bear Creek H 4-06.00 4-06.00
16 Holgard, Dakota 12 Bear Creek H 4-06.00 4-06.00
16 Bates, Kristen 10 Glenwood Spr 4-09.00 4-06.00
-- D'Angelo, Carina 9 Rampart High 4-06.00 NH
-- Martin, Angelina 11 Chatfield Hi 4-06.00 NH
-- Smith, Rachel 11 Palmer Ridge 4-06.00 NH
-- Sappey, Emma 9 Wheat Ridge 4-06.00 NH
-- Hutchins, Kelly 12 Wheat Ridge 4-04.00 NH
-- Bohn, Amy 12 Chatfield Hi 4-08.00 NH
-- Linke, Ellis 12 Middle Park 5-01.00 NH
-- Krason, Kailtyn 9 Mountain Vis 4-08.00 NH
-- Thurston, Alex 11 Heritage Hig 4-08.00 NH
-- Bausano, Sarah 10 Middle Park 4-04.00 NH
-- Landers, Emma 11 Dakota Ridge 4-04.00 NH
-- Sakiewicz, Julia 11 Cherry Creek 4-08.00 NH
-- Spillar, Riley 11 Dakota Ridge 4-10.00 NH
Girls Pole Vault
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Willis, Erika 9 Classical Ac 10-10.00 10-06.00 10
2 Calabrese, Izze 12 Battle Mount 11-00.00 J10-06.00 8
3 Stathakis, Christina 12 Castle View 11-06.00 10-00.00 6.50
3 Paxton, Avery 10 Cherry Creek 11-01.00 10-00.00 6.50
5 DiPaola, Camille 10 Mullen High 10-06.00 9-06.00 5
6 Lovato, Sophia 10 Palmer Ridge 9-00.00 8-06.00 4
7 Andersen, Bailey 11 Heritage Hig 8-01.00 8-00.00 3
8 Vitwar, Elleri 11 Palmer Ridge 8-00.00 7-06.00 2
9 Drury, Claire 10 Cherry Creek 7-02.00 J7-06.00 1
10 Warren, Madeline 11 Cherry Creek 8-06.00 J7-06.00
10 Brown, Gabby 12 Mullen High 6-09.00 J7-06.00
12 Palmgren, Abigail 9 Mountain Vis 7-06.00 7-00.00
12 Johnson, Sierra 12 Heritage Hig 7-05.00 7-00.00
12 D'Angelo, Carina 9 Rampart High 6-06.00 7-00.00
-- Cenusa, Hannah 12 Castle View 8-03.00 NH
-- Tolentino, Mikayla 10 Castle View 7-00.00 NH
-- Hinchliffe, Elizabeth 10 Chatfield Hi 6-07.00 NH
-- Willis, Andrea 11 Classical Ac 12-03.50 NH
-- Butrymovich, Olivia 12 Middle Park 7-07.00 NH
-- Bausano, Sarah 10 Middle Park 7-01.00 NH
Girls Long Jump
====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
====================================================================================
1 Brashears, Madalyn 12 Fort Morgan 18-00.50 17-08.25 +0.0 10
2 Strickler, Nikki 11 Wheat Ridge 16-01.00 16-07.00 +0.0 8
3 Hare, Ashlyn 12 Rampart High 15-11.00 16-03.50 -1.6 7
4 Alaimo, Emma 11 Fort Collins 15-06.75 -3.2 6
5 Lewis, Nicole 9 Chatfield Hi 15-03.25 15-05.75 -1.2 5
6 Mackin, Julie 11 Castle View 15-05.50 -1.8 4
7 Remmers, Katie 12 Fort Collins 15-07.00 15-04.75 -3.0 3
8 Anderson, Taylor 12 Battle Mount 15-08.00 15-03.00 -2.4 2
9 Lewis, Haley 9 Fort Morgan 15-09.00 15-01.50 -1.2 1
10 Williams, Allison 12 Mountain Vis 15-03.00 15-01.00 -1.8
11 Dominguez, Elizabeth 12 Chatfield Hi 15-04.00 14-11.25 -0.9
12 Kuljis, Lucie 10 Cherry Creek 14-02.50 14-07.00 -1.5
13 Krusko, Edina 12 Bear Creek H 14-05.25 14-04.75 +0.0
14 Graves, Angela 11 Castle View 14-03.00 -1.0
15 Ries, Rylee 11 Palmer Ridge 14-07.00 14-01.75 -1.3
16 Smith, Emma 10 Mountain Vis 14-10.00 14-00.50 -2.4
17 Warren, Saylor 9 Glenwood Spr 13-07.50 13-09.00 -1.8
18 Anderson, Whitney 11 Chatfield Hi 14-01.50 13-07.50 1.0
19 Patch, Morgan 12 Glenwood Spr 14-00.50 13-06.75 -2.1
20 Bryant, Rachel 12 Palmer Ridge 15-01.00 13-05.50 -2.4
21 Smidt, Shaina 11 Castle View 13-00.50 13-03.50 -1.3
22 Korn, Chally 11 Glenwood Spr 14-03.00 13-02.50 -1.8
23 Comstock, Madison 12 Bear Creek H 14-10.00 13-02.00 -2.9
24 Clark, Lily 11 SkyView Acad 15-04.50 13-00.00 -3.2
25 Cazier, Amy 11 Wheat Ridge 13-06.50 12-09.00 -2.1
26 Smith, Rachel 11 Palmer Ridge 14-04.00 12-08.50 -1.0
26 Landers, Emma 11 Dakota Ridge 14-00.00 12-08.50 -1.9
28 Meagher, Alexa 11 Heritage Hig 14-01.50 12-07.00 -1.0
29 Viswaroopan, Nethra 9 Rampart High 15-02.00 12-06.00 -2.6
30 Sappey, Emma 9 Wheat Ridge 11-08.00 12-02.75 -2.2
31 Zoerner, Ashley 10 SkyView Acad 13-10.25 12-01.00 -0.8
32 Visosky, Alex 11 Rampart High 13-02.75 12-00.00 -0.2
33 Douglas, Meghan 10 SkyView Acad 11-00.25 10-09.00 -1.7
-- Cruz, Genevieve 11 Dakota Ridge 15-09.25 ND NWI
-- Koopman, Audra 10 Fort Collins ND NWI
-- Frostholm, Julia 10 Cherry Creek 13-09.00 ND NWI
-- Mitchell, Andrea 12 Mountain Vis 15-08.75 ND NWI
-- Winkler, Molly 12 Bear Creek H 13-11.00 ND NWI
Girls Triple Jump
====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
====================================================================================
1 Kearney, Kiara 11 Rampart High 35-10.00 35-02.25 0.6 10
2 Remmers, Katie 12 Fort Collins 34-04.00 34-05.50 1.0 8
3 Lewis, Haley 9 Fort Morgan 33-04.00 34-00.50 5.6 7
4 Pettit, Mackenzie 12 Castle View 35-08.00 32-09.00 0.2 6
5 Dominguez, Elizabeth 12 Chatfield Hi 32-10.00 32-03.50 1.4 5
6 Turner, Carolyn 12 Fort Collins 33-05.00 32-01.75 0.2 4
7 Warren, Makena 11 Glenwood Spr 33-03.00 31-10.75 2.9 3
8 Smith, Emma 10 Mountain Vis 31-11.00 31-09.00 1.0 2
9 Montoya, Lexi 12 Glenwood Spr 33-06.75 31-06.75 1.7 1
10 Clark, Lily 11 SkyView Acad 31-09.00 31-06.00 2.0
11 Krusko, Edina 12 Bear Creek H 31-03.75 31-02.25 1.9
12 Fernald, Isabel 10 Wheat Ridge 31-07.25 31-00.50 2.0
13 Cooley, Kendall 11 Castle View 34-00.00 31-00.00 1.5
14 Castillo, Isabell 11 Castle View 32-10.00 30-10.75 1.3
15 Hollines, Mariela 9 Cherry Creek 30-00.00 30-10.00 1.5
16 Anderson, Whitney 11 Chatfield Hi 32-06.00 30-07.50 0.2
17 Ries, Rylee 11 Palmer Ridge 30-09.00 30-03.25 0.8
18 Patch, Morgan 12 Glenwood Spr 31-04.00 30-02.25 1.8
19 Comstock, Madison 12 Bear Creek H 31-04.50 30-01.00 2.6
20 Mitchell, Andrea 12 Mountain Vis 31-02.50 29-10.25 1.3
21 Gonzalez, Natalie 11 Dakota Ridge 30-03.50 29-05.75 1.2
22 Zoerner, Ashley 10 SkyView Acad 30-08.00 29-05.00 0.1
23 Hughes, Julianna 11 Bear Creek H 30-10.75 29-04.50 0.5
24 Martin, Angelina 11 Chatfield Hi 30-08.25 29-04.25 0.9
25 D'Angelo, Carina 9 Rampart High 30-05.00 29-04.00 1.1
26 Viswaroopan, Nethra 9 Rampart High 28-03.50 29-03.00 0.3
27 Smith, Rachel 11 Palmer Ridge 29-03.75 28-07.50 3.0
28 Trichler, Sydney 9 Mountain Vis 30-05.00 28-02.75 0.6
29 Meagher, Alexa 11 Heritage Hig 32-00.00 28-00.50 0.6
29 Bryant, Rachel 12 Palmer Ridge 28-05.50 28-00.50 1.8
31 Lavandier, Clara 9 Cherry Creek 27-07.00 27-10.75 0.8
32 Henderson, Kailee 10 Cherry Creek 27-11.00 26-11.50 2.3
33 Hutchins, Kelly 12 Wheat Ridge 27-05.00 26-04.50 1.1
34 Greco, Tess 10 Wheat Ridge 24-09.00 26-02.00 0.6
35 Douglas, Meghan 10 SkyView Acad 25-10.25 26-00.25 +0.0
-- Weimer, Haley 10 Middle Park 28-05.00 ND NWI
-- Kopal, Emily 11 Arvada West 27-10.50 ND NWI
Girls Shot Put
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Cushen, Amanda 12 Rampart High 36-05.00 34-09.75 10
2 Suazo, Sierra 10 Castle View 35-07.00 34-04.75 8
3 Raskie, August 12 Rampart High 37-08.75 34-02.00 7
4 Ervin, Kelly 11 Fort Collins 34-01.00 33-03.00 6
5 Dern, Emma 10 Fort Collins 39-01.50 33-01.75 5
6 Cuomo, Jessica 12 Battle Mount 34-03.50 32-05.25 4
7 Lewis, Haley 9 Fort Morgan 34-08.50 31-09.00 3
8 Albers, Kelly 12 Castle View 36-00.50 31-00.50 2
9 Land, Xena 11 Cherry Creek 31-08.50 30-09.50 1
10 Elliott, Samantha Jo 11 Fort Collins 32-08.25 30-04.75
11 Thomas, Emma 12 Cheyenne Mou 34-05.00 29-09.25
12 May, Victoria 10 Mullen High 30-10.00 28-09.00
13 Johnson, Madison 10 Chatfield Hi 30-09.00 28-08.00
14 Abeyta, Haley 10 Bear Creek H 30-11.00 28-05.00
15 Dunihoo, Paige 11 Fort Morgan 28-04.00 28-02.50
16 Broeker, Keelin 10 Palmer Ridge 27-09.50 27-01.75
17 Uyanga, Nomin 11 Cherry Creek 26-11.00 26-09.50
18 Davila, Vanessa 11 Glenwood Spr 27-09.25 26-04.75
19 Winn, Kelly 11 Castle View 30-00.50 26-03.00
20 Wolley, Caitlyn 11 Arvada West 25-07.75 25-10.00
21 Benton, Jessica 12 Heritage Hig 26-09.50 25-07.75
21 Stenson, Joey 9 Bear Creek H 26-08.50 25-07.75
23 Little, Kaitlin 10 Dakota Ridge 23-09.00 25-05.25
24 Jackson, Carley 11 Chatfield Hi 25-10.50 25-00.00
25 Hardin, Kendra 10 Rampart High 23-08.25 24-10.50
26 Nilsson, Grace 10 Glenwood Spr 25-10.00 24-09.00
27 Mahlmeister, Kara 12 Heritage Hig 28-07.00 24-07.75
28 Mason, Nicole 10 Wheat Ridge 24-00.00 24-06.25
29 Stamper, Melanie 12 Battle Mount 24-07.50 24-05.25
30 Pauling, Hannah 12 ThunderRidge 24-01.00 24-02.75
31 Komoczi, Amanda 9 Wheat Ridge 24-01.50
32 LeBlanc, Takyra 11 Heritage Hig 23-05.25
33 Null, Felicia 11 Bear Creek H 25-06.00 23-03.50
34 Morton, Dianna 10 Regis Jesuit 21-09.50 22-04.50
35 Fergen, Blake 11 Glenwood Spr 22-05.25 21-07.50
36 Butsch, Lilly 9 Regis Jesuit 23-10.50 21-06.75
37 Tobey, Brooke 11 Dakota Ridge 21-08.75 20-02.25
38 Ruff, Sabrina 9 Regis Jesuit 19-05.00 19-09.00
39 Hakim, Arianna 10 Wheat Ridge 18-06.25
40 Christner, Victoria 11 Arvada West 18-03.25 17-07.75
41 Blackwell, Grace 12 Dakota Ridge 18-11.00 16-08.00
42 Steller, Hannah 11 SkyView Acad 15-05.50
-- Lewis, Laurel 9 Mullen High 22-03.50 ND
-- Weimer, Reilly 11 Middle Park 30-08.00 ND
-- Lewis, Ryan 9 Mullen High 25-09.75 ND
-- Barr, Kierra 9 Middle Park 29-02.00 ND
-- Luque, Claire 10 Middle Park 30-10.00 ND
-- Russell, Mikahla 11 Palmer Ridge 32-07.50 ND
-- Garfield, Madison 12 Arvada West 18-06.50 ND
-- Felix, Terresa 12 Battle Mount 19-04.75 ND
-- Mukpik, Regan 10 Palmer Ridge 27-04.00 ND
Girls Discus Throw
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Raskie, August 12 Rampart High 27-08.50 126-11 10
2 Cuomo, Jessica 12 Battle Mount 112-00 114-07 8
3 Suazo, Sierra 10 Castle View 127-09 110-03 7
4 Thomas, Emma 12 Cheyenne Mou 122-00 107-11 6
5 Broeker, Keelin 10 Palmer Ridge 90-04 104-09 5
6 Ervin, Kelly 11 Fort Collins 111-09 103-08 4
7 Dunihoo, Paige 11 Fort Morgan 101-09 97-07 3
8 Fergen, Blake 11 Glenwood Spr 86-10 96-03 2
9 Kenney, Jessica 11 Arvada West 90-06.50 94-06 1
10 Cushen, Amanda 12 Rampart High 98-02 93-07
11 Dern, Emma 10 Fort Collins 108-06 93-06
12 Johnson, Madison 10 Chatfield Hi 91-09.50 92-02
13 Elliott, Samantha Jo 11 Fort Collins 92-04 89-07
14 Dubiel, Alexis 10 Vista Ridge 05-11.50 88-11
15 Winn, Kelly 11 Castle View 104-03 88-00
16 Abeyta, Haley 10 Bear Creek H 98-02.50 87-09
17 Uyanga, Nomin 11 Cherry Creek 89-08 87-00
18 Jackson, Carley 11 Chatfield Hi 94-00 85-05
19 Schmidt, Samantha 11 Rampart High 75-00 85-03
20 Davila, Vanessa 11 Glenwood Spr 88-02.50 83-07
21 Hitt, Lauren 12 Cherry Creek 80-10.50 82-07
22 Land, Xena 11 Cherry Creek 88-00 82-01
23 Mahlmeister, Kara 12 Heritage Hig 86-05 81-06
24 Benton, Jessica 12 Heritage Hig 71-11 78-08
25 May, Victoria 10 Mullen High 87-05.25 77-00
26 Wolley, Caitlyn 11 Arvada West 71-11.75 74-06
27 Stenson, Joey 9 Bear Creek H 84-09 73-09
28 Hahn, Skylie 10 Arvada West 70-08 73-00
29 Stamper, Melanie 12 Battle Mount 89-10 72-10
30 Null, Felicia 11 Bear Creek H 91-10 72-05
31 Cruz, Kaitlyn 10 Castle View 66-01 70-00
32 Greco, Tess 10 Wheat Ridge 68-04 69-02
33 Morton, Dianna 10 Regis Jesuit 65-02 69-00
34 Mason, Nicole 10 Wheat Ridge 69-11 64-03
35 Pauling, Hannah 12 ThunderRidge 69-02 62-10
36 Little, Kaitlin 10 Dakota Ridge 63-02 61-08
37 Nilsson, Grace 10 Glenwood Spr 56-00.50 59-01
38 Tobey, Brooke 11 Dakota Ridge 51-09 57-08
39 Gutierrez, Kaila 10 Dakota Ridge 62-06 49-10
40 Ruff, Sabrina 9 Regis Jesuit 54-09 48-10
41 Butsch, Lilly 9 Regis Jesuit 43-10 44-00
42 Fanganello, Kaylee Jean 9 Wheat Ridge 49-11 41-01
-- Steller, Hannah 11 SkyView Acad ND
-- Weimer, Reilly 11 Middle Park 87-10 ND
-- Lewis, Laurel 9 Mullen High 57-02 ND
-- Barr, Kierra 9 Middle Park 83-02 ND
-- Luque, Claire 10 Middle Park 90-11.50 ND
-- Russell, Mikahla 11 Palmer Ridge 105-00 ND
-- Felix, Terresa 12 Battle Mount 61-11 ND
-- Lewis, Ryan 9 Mullen High 48-11 ND
-- Mukpik, Regan 10 Palmer Ridge 78-00 ND
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
=======================================================================================
1 Cohn, Nick 12 Dakota Ridge 10.95 10.98 1.1 6 10
2 Ojennes, Caleb 11 Palmer Ridge 11.12 11.01 1.1 6 8
3 McElroy, Marcus 10 Mullen High 11.07 11.07 1.1 6 7
4 Stowers, Eric 12 Vista Ridge 11.10 11.12 1.1 6 6
5 Cumber, Christian 10 Mullen High 11.23 11.15 1.1 6 5
6 Makatura, Donte 11 Arvada West 11.13 11.20 1.1 6 4
7 Kelley, Preston 12 Fort Collins 11.36 11.27 1.8 5 3
8 Johnson, Olabisi 12 Bear Creek H 11.11 11.28 1.1 6 2
9 Howes, Cole 11 Arvada West 11.50 11.33 1.8 5 1 11.321
10 Boylen, Brian 12 Palmer Ridge 11.38 11.33 1.8 5 11.325
11 Preston, Mikhail 11 Rampart High 11.52 11.33 1.8 5 11.328
12 Pappas, Cole 12 Palmer Ridge 11.50 11.36 1.8 5
13 Randolph, To'mas 11 Bear Creek H 11.35 11.46 1.1 6
14 Wessbecker, Blake 12 Castle View 11.77 11.47 2.3 4
15 Markey, Sam 10 Cherry Creek 11.78 11.49 2.3 4
16 Lujan, Jeremy 11 Dakota Ridge 11.52 11.51 1.8 5
17 Addison, Jacob 10 Chatfield Hi 11.63 11.55 2.3 4 11.546
18 Batchelder, Tim 11 Glenwood Spr 11.53 11.55 1.8 5 11.547
19 DeMello, Shane 12 Fort Collins 11.63 11.58 1.8 5 11.573
20 Bostak, Sam 11 Fort Collins 11.70 11.58 2.3 4 11.576
21 Evans, Jack 11 Wheat Ridge 11.14 11.59 1.1 6
22 Vivens, A'Jon 9 Mullen High 12.00 11.64 1.6 2
23 Brock, Kyle 9 Castle View 11.95 11.71 2.5 3
24 Lewis, Samuel 10 Arvada West 12.01 11.75 1.6 2
25 Herrold, Ethan 12 Wheat Ridge 11.78 11.81 2.3 4
26 Bigornia, Jordan 12 Bear Creek H 11.78 11.82 2.3 4
27 Pierce, Joshua 11 Wheat Ridge 11.42 11.87 1.8 5 11.862
28 Rodriguez, Irvin 12 Battle Mount 11.85 11.87 2.3 4 11.867
29 Gasper, David 9 Glenwood Spr 11.88 11.98 2.5 3
30 Gaffin, Morgan 9 Castle View 12.10 11.99 1.6 2
31 Wunsch, Elliot 12 Fort Morgan 11.73 12.05 2.3 4
32 Le, Justin 11 Mountain Vis 12.05 12.11 1.6 2
33 Bishop-Falu, Xavier 10 Rampart High 11.85 12.12 2.5 3
34 McCurdy, Lucas 9 Cherry Creek 12.06 12.18 1.6 2
35 Crisofulli, Tanner 12 Battle Mount 13.30 12.29 2.5 1
36 Rowe, Luis 10 Battle Mount 12.29 12.32 1.6 2
37 Le, Michael 11 Dakota Ridge 12.17 12.34 1.6 2
38 Trejo, Alex 10 Glenwood Spr 12.54 12.37 2.5 1
39 Mietzner, Graeme 11 Mountain Vis 12.55 12.56 2.5 1
40 Larson, Calvin 9 SkyView Acad 13.20 12.83 2.5 1
41 Hollander, Jack 10 SkyView Acad 13.76 13.56 2.5 1
42 DeJager, Brandt 9 SkyView Acad 13.47 13.78 2.5 1
-- Pingrey, Patrick 10 Rampart High 11.84 FS 2.3 4
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
=======================================================================================
1 Ojennes, Caleb 11 Palmer Ridge 21.90 21.72 3.5 7 10
2 Pappas, Cole 12 Palmer Ridge 22.57 22.25 3.5 7 8
3 Evans, Jack 11 Wheat Ridge 22.77 22.48 3.5 7 7
4 Kembel, Tate 10 Fort Morgan 22.93 22.73 3.5 7 6
5 Stowers, Eric 12 Vista Ridge 22.80 23.16 3.5 7 5
6 Hogoboom, Hayden 11 Arvada West 24.06 23.18 2.8 5 4
7 Craft, Javier 11 Cherry Creek 23.47 23.28 3.5 7 3
8 Delfeld, Robert 12 St. Mary`s H 24.54 23.33 2.8 5 2
9 Brock, Kyle 9 Castle View 23.93 23.53 2.8 5 1
10 Coburn, Bruce 12 Fort Collins 23.50 23.55 3.5 7
11 Espinoza, James 10 Palmer Ridge 24.00 23.62 2.8 5
12 Briggs, Jack 10 Fort Collins 23.80 23.62 1.6 6
13 Laliberte-Merril, Noah 11 Fort Collins 23.79 23.65 1.6 6
14 Lewis, Samuel 10 Arvada West 24.56 23.77 3.9 4
15 Yorgov, Vasko 12 Heritage Hig 24.69 23.87 3.9 4
16 Batchelder, Tim 11 Glenwood Spr 24.56 23.88 3.9 4
17 Bristol, Conrad 11 Chatfield Hi 24.71 24.03 3.9 4
18 Pingrey, Patrick 10 Rampart High 23.85 24.04 1.6 6
19 Owen, Riley 12 Battle Mount 23.90 24.05 1.6 6
20 Martinez, Steven 11 Bear Creek H 24.11 3.7 1
21 Daniels, Mason 12 Vail Christi 24.55 24.14 2.8 5
22 Rodriguez, Irvin 12 Battle Mount 23.78 24.16 1.6 6
23 Villegas, Ismael 10 Glenwood Spr 25.15 24.44 3.5 3
24 Vondran, David 12 Wheat Ridge 25.33 24.46 2.2 2
25 Le, Justin 11 Mountain Vis 25.75 24.54 2.2 2
26 Gasper, David 9 Glenwood Spr 24.60 24.60 3.9 4
27 Oliver, Gabe 11 Bear Creek H 24.65 3.7 1
28 Cass, Reid 10 Arvada West 24.46 24.67 2.8 5
29 Bishop-Falu, Xavier 10 Rampart High 23.86 24.70 1.6 6
30 McCurdy, Lucas 9 Cherry Creek 24.85 24.72 3.5 3
31 Sutton, Paris 9 Dakota Ridge 24.86 24.88 3.5 3
32 Crisofulli, Tanner 12 Battle Mount 26.11 25.03 2.2 2
33 Sugg, Colin 11 Heritage Hig 24.65 25.04 3.9 4
34 Brown, Lavios 11 Mullen High 25.14 25.06 3.5 3
35 McIntosh, Emerson 12 Heritage Hig 25.54 25.27 2.2 2
36 Albrechtsen, Aaron 9 Mountain Vis 25.89 25.28 2.2 2
37 Cronin, Josh 9 Chatfield Hi 24.97 25.34 3.5 3
38 Sneed, Thomas 10 Castle View 24.50 25.64 2.8 5
39 Sanchez, Brian 10 Bear Creek H 25.92 25.89 2.2 2
40 Martin, Andrew 11 Dakota Ridge 27.08 26.34 3.7 1
41 Wilson, Jordon 9 SkyView Acad 25.50 26.68 2.2 2
42 Baldwin, Nicholas 11 St. Mary`s H 27.06 26.89 3.7 1
43 Boyd, Nicolas 11 Dakota Ridge 26.70 27.07 3.7 1
44 Lee, Tristan 9 SkyView Acad 28.64 27.16 3.7 1
45 Neujahr, Dalton 9 SkyView Acad 34.73 3.7 1
Boys 400 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Book, Daniel 12 Cherry Creek 48.83 49.89 6 10
2 Delfeld, Robert 12 St. Mary`s H 50.52 51.32 6 8
3 Goodstein, Garrett 12 Glenwood Spr 50.87 51.37 6 7
4 Kenner, Matt 12 Heritage Hig 51.42 52.30 6 6
5 Cooper, Austin 11 Cherry Creek 51.51 52.65 6 5
6 Castro, Cameron 11 Fort Collins 53.00 52.71 5 4
7 Martinez, Steven 11 Bear Creek H 53.29 52.78 5 3
8 Gaspar, Isaac 11 Heritage Hig 52.70 52.96 6 2
9 Schreffler, Brian 10 Castle View 53.61 53.28 5 1
10 Johnson, Mitch 11 Heritage Hig 52.82 53.85 5
11 Boylen, Brian 12 Palmer Ridge 54.47 1
12 Foster, Caden 9 Mountain Vis 56.19 54.59 4
13 Stroz, Ryan 11 Castle View 54.17 54.70 5
14 Meadows, Jeremy 10 Palmer Ridge 54.82 54.73 4
15 Asare, Kwabena 11 Arvada West 54.68 54.74 4
16 Daniels, Mason 12 Vail Christi 54.13 54.76 5
17 Burns, Andrew 12 Fort Collins 55.40 54.79 4
18 Herrold, Ethan 12 Wheat Ridge 55.93 55.65 4
19 Izmirian, Matt 12 Bear Creek H 52.88 55.78 5
20 Fielder, Trevor 12 Fort Collins 56.29 55.81 3
21 Muck, Parker 10 Castle View 56.40 56.55 3
22 Butler, Ben 11 SkyView Acad 56.66 57.42 3
23 Sanchez, Brian 10 Bear Creek H 57.53 1
24 Wilson, Jordon 9 SkyView Acad 56.60 58.04 3
25 Hart, Ryan 11 Dakota Ridge 56.83 58.78 3
26 Wilson, Luke 9 Palmer Ridge 57.64 58.82 2
27 Seaman, Andrew 9 Mullen High 57.26 59.71 3
28 Shigio, Alex 12 St. Mary`s H 59.09 59.78 2
29 Trelease, Jacob 11 Arvada West 1:00.45 59.79 1
30 Trejo, Alex 10 Glenwood Spr 55.92 59.94 4
31 Cozad, David 9 Mountain Vis 56.80 59.97 3
32 Boyd, Nicolas 11 Dakota Ridge 59.54 1:00.31 2
33 Baldwin, Nicholas 11 St. Mary`s H 1:00.67 1
34 Locascio, Nick 9 Mullen High 59.00 1:00.81 2
35 Partrick, Michael 10 Arvada West 59.98 1:01.05 2
36 Sand, Shane 9 Wheat Ridge 1:03.58 1:01.07 1
37 Lee, Tristan 9 SkyView Acad 1:02.73 1:01.21 1
38 Wages, Logan 11 Chatfield Hi 55.89 1:04.86 4
39 Sainz, Dylan 9 Wheat Ridge 1:05.20 1:06.68 1
Boys 800 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Mayhew, William 12 Cheyenne Mou 1:52.54 1:52.25 4 10
2 Book, Daniel 12 Cherry Creek 1:53.47 1:57.43 4 8
3 Staines, Thomas 11 Cheyenne Mou 1:56.47 2:01.63 4 7
4 Jones, James 11 Cheyenne Mou 2:06.32 2:02.51 4 6
5 Kraut, Konor Von 12 Cherry Creek 2:04.85 2:04.13 4 5
6 Campbell, Josh 11 Arvada West 2:08.00 2:04.47 3 4
7 Anderson, Troy 12 Palmer Ridge 2:06.60 2:05.60 4 3
8 Van Sant, Joseph 12 St. Mary`s H 2:01.92 2:05.83 4 2
9 Lester, Andrew 10 Palmer Ridge 2:05.98 2:06.38 4 1
10 Kordziel, Scott 12 Arvada West 2:09.42 2:07.57 3
11 Rutherford, Baylen 12 Fort Collins 2:08.33 2:07.78 3
12 Freeman, Jesse 12 Castle View 2:05.00 2:07.79 4
13 Hamson, Daniel 10 Cherry Creek 1:59.60 2:08.30 4
14 Rowland, Ben 12 Dakota Ridge 2:05.95 2:08.64 4
15 Malone, Stephen Joe 12 Fort Collins 2:08.50 2:08.79 3
16 Sevcik, Max 10 Arvada West 2:10.00 2:09.51 3
17 Link, Trevor 11 Fort Morgan 2:09.31 2:10.20 3
18 Hafner, Sheldon 9 Mountain Vis 2:14.47 2:11.30 2
19 Ardourel, Michael 10 Chatfield Hi 2:16.11 2:11.57 2
20 Holt, Jarrod 9 Heritage Hig 2:11.53 2:11.84 3
21 Dow, Sawyer 9 Mullen High 2:16.65 2:12.06 2
22 Scavuzzo, Jimmy 9 SkyView Acad 2:08.00 2:12.38 3
22 Marr, Evrett 12 Glenwood Spr 2:00.75 2:12.38 4
24 Walton, Parker 12 Mountain Vis 2:13.50 2:12.48 2
25 Richardson, Robert 11 Rampart High 2:17.18 2:12.70 2
26 Chambers, Jack 10 ThunderRidge 2:18.00 2:13.16 2
27 Rosales, Julio 11 Heritage Hig 2:11.20 2:14.46 3
28 Gao, Eric 11 Rampart High 2:15.57 2:15.38 2
29 Dewey, Jacob 9 Rampart High 2:22.51 2:15.99 1
30 Wilson, Jordon 9 SkyView Acad 2:14.44 2:16.05 2
31 Lund, Justin 9 Mountain Vis 2:16.52 2:16.28 2
32 McMullen, Skyler 11 Dakota Ridge 2:23.42 2:16.84 1
33 Anderson, Mitchell 9 Castle View 2:16.84 2:16.87 2
34 Lauck, Michael 10 Fort Morgan 2:09.78 2:18.02 3
35 Wilson, Luke 9 Palmer Ridge 2:23.30 2:18.14 1
36 Johnson, Patrick 11 Battle Mount 2:19.31 2:18.44 2
37 Mattson, Braden 10 Dakota Ridge 2:09.74 2:18.71 3
38 Nolasco Montes, Carlos 10 Glenwood Spr 2:21.24 2:19.75 1
39 Rickel, Caleb 9 SkyView Acad 2:12.00 2:20.46 3
40 Shigio, Alex 12 St. Mary`s H 2:23.45 2:21.74 1
41 Howart, Kyle 12 Wheat Ridge 2:19.40 2:22.45 2
42 VanGampleare, David 10 St. Mary`s H 2:27.19 2:22.97 1
43 Shelburne, Aidan 9 Wheat Ridge 2:28.49 2:23.38 1
44 Simmons, Joey 10 Bear Creek H 2:25.34 2:24.19 1
45 Grimaldi, Max 9 Battle Mount 2:23.00 2:24.47 1
46 Kaufman, William 9 Glenwood Spr 2:25.74 1
47 Dascher, Dakota 11 Chatfield Hi 2:26.00 2:25.88 1
48 Campos, Sebastian 9 Mullen High 2:27.23 2:28.85 1
49 Iskendenian, Nick 9 Battle Mount 2:22.00 2:29.47 1
50 Carrigan, Ryan 9 Mullen High 2:30.00 2:30.18 1
Boys 1600 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Barton, Forrest 12 Castle View 4:23.04 4:24.49 3 10
2 Horen, Joseph 12 Arvada West 4:28.04 4:28.38 3 8
3 Moran, Kyle 10 Cherry Creek 4:34.08 4:38.60 3 7
4 Salvador, Blake 11 Fort Collins 4:36.00 4:38.90 3 6
5 Romero, Jeremy 11 Heritage Hig 4:33.90 4:40.48 3 5
6 Selinger, Greg 11 Rampart High 4:48.71 4:40.86 2 4
7 Dillon, Carter 9 Mountain Vis 4:56.29 4:43.54 2 3
8 Berndt, Colin 9 Arvada West 4:34.50 4:45.44 3 2
9 Rudnicki, Andrew 10 Palmer Ridge 4:40.06 4:45.46 3 1
10 Tellez, Jacob 12 Palmer Ridge 4:47.97 4:46.70 3
11 Pohs, Christopher 12 Heritage Hig 4:36.37 4:48.36 3
12 Pence, Ethan 11 Vail Christi 4:43.12 4:48.55 3
13 Fenner, Sadio 9 Rampart High 4:56.48 4:50.16 2
14 Van Matre, Andy 12 Rampart High 5:03.53 4:51.14 2
15 Bratvold, Evan 9 Fort Collins 4:54.41 4:52.43 2
16 Braun, Joshua 12 Battle Mount 4:39.07 4:52.95 3
17 Hall, Nicolas 12 Castle View 4:56.00 4:53.12 2
18 Cox, Liam 11 Palmer Ridge 4:45.70 4:53.75 3
19 Meldrum, Benton 10 Dakota Ridge 4:56.96 4:54.30 2
20 Lefebre, Chad 12 Cherry Creek 5:06.30 4:54.75 2
21 Andrade, Justin 10 Arvada West 4:54.00 4:55.33 2
22 Moore, Cameron 12 Battle Mount 4:48.06 4:55.44 3
23 Lovejoy, Christopher 10 Mountain Vis 5:04.71 4:55.46 2
24 Prough, Riley 10 Glenwood Spr 4:51.38 4:55.97 2
25 Seidel, Drew 9 Wheat Ridge 5:10.78 4:56.83 1
26 Haensel, Calvin 10 ThunderRidge 5:00.19 4:56.84 2
27 Olson, Justen 10 Fort Collins 5:06.28 4:57.89 2
28 Beal, Cameron 9 Mountain Vis 5:05.60 4:58.13 2
29 McMullen, Skyler 11 Dakota Ridge 5:21.36 4:58.16 1
30 Sorah, Nicolas 12 Castle View 5:02.00 5:01.67 2
31 Penkowsky, Stuart 12 Wheat Ridge 4:57.19 5:04.16 2
32 Johnson, Patrick 11 Battle Mount 5:07.55 5:05.96 1
33 Telli, Matt 12 St. Mary`s H 5:05.09 5:06.14 2
34 McMahan, Michael 10 Chatfield Hi 5:20.63 5:11.98 1
35 VanGampleare, David 10 St. Mary`s H 5:25.75 5:15.37 1
36 Simmons, Joey 10 Bear Creek H 5:17.57 5:15.99 1
37 Wages, Logan 11 Chatfield Hi 5:16.64 1
38 Barsness, Jacob 9 Glenwood Spr 5:14.34 5:17.84 1
39 Kaufman, William 9 Glenwood Spr 5:12.49 5:19.36 1
40 Shelburne, Aidan 9 Wheat Ridge 5:25.74 5:20.11 1
41 Mattson, Braden 10 Dakota Ridge 5:05.61 5:23.52 2
42 Goulding, Ian 10 Mullen High 5:08.40 5:24.79 1
43 Bodnar, Nathaniel 10 St. Mary`s H 5:35.43 5:28.92 1
44 Rickel, Caleb 9 SkyView Acad 5:37.12 1
45 Vasquez, Jason 9 SkyView Acad 5:34.97 5:41.73 1
46 Hall, Bryce 11 Mullen High 6:05.13 5:53.11 1
47 Zimmer, Zach 9 SkyView Acad 6:17.65 5:53.86 1
Boys 3200 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Moran, Kyle 10 Cherry Creek 10:00.86 9:44.45 1 10
2 Krafsur, Joseph 11 Fort Collins 10:00.16 9:48.89 1 8
3 McCabe, Connor 9 Rampart High 10:00.00 9:49.68 1 7
4 Staines, Thomas 11 Cheyenne Mou 10:02.00 9:59.63 1 6
5 Rudnicki, Andrew 10 Palmer Ridge 10:06.00 10:02.82 1 5
6 Mackay, Parker 9 Mountain Vis 10:24.63 10:11.28 1 4
7 Moore, Cameron 12 Battle Mount 10:05.26 10:17.61 1 3
8 Lester, Andrew 10 Palmer Ridge 10:10.10 10:18.77 1 2
9 Cox, Liam 11 Palmer Ridge 10:04.99 10:19.91 1 1
10 Zarrin, Shayan 9 Mountain Vis 10:36.76 10:20.86 1
11 Luft, Jason 10 Fort Morgan 10:20.00 10:21.01 1
12 Werner, Forrest 12 Arvada West 10:40.00 10:26.02 1
13 Scavuzzo, Jimmy 9 SkyView Acad 10:40.00 10:29.89 1
14 Shaver, Conner 11 Fort Morgan 10:20.00 10:31.34 1
15 Arreola, Ricardo 12 Battle Mount 10:58.56 10:36.87 2
16 Reckard, Luke 11 Cherry Creek 10:42.85 10:42.16 2
17 Berg, Joe 11 Dakota Ridge 10:20.10 10:43.00 1
18 Penkowsky, Stuart 12 Wheat Ridge 10:49.66 10:50.56 1
19 Encinias, Jackson 10 Castle View 10:38.00 10:51.53 1
20 Jacquinot, Landon 10 Fort Collins 10:55.18 10:51.78 2
21 Levy, Niklaus 12 Dakota Ridge 10:59.02 10:53.74 2
22 Borel, Jake 11 Battle Mount 11:08.55 10:55.42 2
23 Carberry, John 10 Rampart High 11:09.07 10:59.09 2
24 Haensel, Calvin 10 ThunderRidge 11:00.00 11:02.84 2
25 Ramaswamy, Dylan 11 Heritage Hig 11:17.18 11:03.44 2
26 Waugh, Ryan 11 Bear Creek H 10:47.72 11:05.66 2
27 Kowalik, Stefan 10 Cherry Creek 10:43.20 11:06.29 1
28 Gao, Eric 11 Rampart High 11:00.62 11:08.43 2
29 Haymond, Marshall 10 Arvada West 11:10.28 11:09.53 2
30 Ramm, Kevin 12 Heritage Hig 11:18.67 11:10.93 2
31 Butler, Ryan 9 SkyView Acad 11:38.28 11:13.36 2
32 Phelps, Nick 12 Dakota Ridge 11:14.93 11:19.67 2
33 O'Keefe, Connor 10 ThunderRidge 11:24.46 11:20.22 2
34 Bright, Zachary 10 ThunderRidge 11:36.66 11:22.83 2
35 Cooper, Joshua 10 Chatfield Hi 11:18.44 11:24.07 2
36 Roberts, August 11 Bear Creek H 11:08.53 11:25.25 2
37 Barsness, Jacob 9 Glenwood Spr 11:27.32 11:41.55 2
38 Mauer-Pollack, Gabe 11 Chatfield Hi 11:27.00 11:41.77 2
39 Shelburne, Aidan 9 Wheat Ridge 12:21.38 11:44.10 2
40 Francis, Nick 11 St. Mary`s H 11:51.35 2
41 Boots, McKinley 11 SkyView Acad 12:46.54 12:10.00 2
42 Willoughby, Ty Battle Mount 11:10.00 12:18.41 2
43 Bodnar, Nathaniel 10 St. Mary`s H 11:42.75 12:19.82 2
44 Bless, Dylan 9 Chatfield Hi 12:57.88 12:21.02 2
45 Barta, Colton 10 St. Mary`s H 13:18.95 12:49.41 2
46 Manta, Robbie 9 Mullen High 13:00.00 13:10.78 2
47 Paul, Jack 9 Mullen High 14:27.14 14:05.00 2
48 Hakim, Marco 12 Wheat Ridge 12:45.15 14:15.95 2
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
=======================================================================================
1 Saling, Joseph 12 Vista Ridge 14.72 14.51 1.0 5 10
2 Johnson, Olabisi 12 Bear Creek H 14.34 14.86 1.0 5 8
3 Strahler, Parker 12 Castle View 15.07 15.08 1.0 5 7
4 Dalton, Michael 11 Bear Creek H 15.58 15.48 1.0 5 6
5 Weller, Kaden 12 Glenwood Spr 15.82 15.59 0.3 4 5
6 Robillard, Thomas 11 Fort Collins 15.53 15.77 1.0 5 4
7 Peery, Kort 12 Green Mounta 15.66 15.85 1.0 5 3
8 Keene, Dalton 10 Chatfield Hi 15.80 15.88 1.0 5 2
9 Carlson, Sean 12 Green Mounta 16.28 16.13 0.3 4 1
10 Bishop-Falu, Xavier 10 Rampart High 15.53 16.15 1.0 5
11 Hoffman-Maroney, Garren 10 Castle View 16.14 16.26 0.3 4
12 Maxum, Kyle 12 Cherry Creek 16.33 16.50 0.3 4
13 Stephens, Patrick 12 Mullen High 16.71 16.83 0.3 4
14 Rex, Kyle 11 Palmer Ridge 16.94 16.90 +0.0 3
15 Parrish, Demetrius 11 Battle Mount 16.28 16.94 0.3 4
16 Rizzuto, Robert 10 Arvada West 17.45 16.95 +0.0 3
17 Flores, Larry 10 Glenwood Spr 17.33 17.02 +0.0 3
18 Whitney, Joe 9 Wheat Ridge 17.47 17.06 1.9 2
19 Vanlerberghe, Neil 9 Bear Creek H 17.69 17.16 1.9 2
20 Saunders, Brandon 12 Wheat Ridge 17.46 17.18 +0.0 3
21 Rosales, Frank 11 Fort Morgan 17.88 17.23 1.9 2
22 Brook, Ryan 12 Cherry Creek 17.45 17.51 +0.0 3
23 Attia, Elsayed 11 Fort Collins 18.90 17.94 1.6 1
24 King, Tristan 10 Fort Morgan 18.63 18.15 1.6 1
25 Boulton, Josh 10 Fort Collins 17.17 18.26 +0.0 3
26 Engelken, Jacob 10 Cherry Creek 17.70 18.31 1.9 2
27 Uyehara, Kai 9 Glenwood Spr 18.25 18.48 1.9 2
28 Cozad, David 9 Mountain Vis 19.50 19.27 1.6 1
29 Pineda, Michael 9 Fort Morgan 19.72 19.66 1.6 1
30 Krier, Zach 9 Mountain Vis 19.50 19.92 1.6 1
31 Munoz, Adrian 12 Palmer Ridge 20.82 20.15 1.6 1
32 Andrade, Matthew 9 Arvada West 21.01 20.18 1.6 1
33 Lucas, Otto 11 Heritage Hig 17.53 20.21 1.9 2
Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Weller, Kaden 12 Glenwood Spr 38.50 38.39 4 10
2 Keene, Dalton 10 Chatfield Hi 42.85 41.63 3 8
3 Robillard, Thomas 11 Fort Collins 42.20 41.89 4 7
4 Espinoza, James 10 Palmer Ridge 42.81 42.29 3 6
5 Dalton, Michael 11 Bear Creek H 43.20 42.50 3 5
6 Rex, Kyle 11 Palmer Ridge 43.13 42.61 3 4
7 Yorgov, Vasko 12 Heritage Hig 40.73 42.69 4 3
8 Rosales, Frank 11 Fort Morgan 42.38 42.71 4 2
9 Maxum, Kyle 12 Cherry Creek 42.79 42.91 4 1
10 Hoffman-Maroney, Garren 10 Castle View 43.47 43.35 3
11 Flores, Larry 10 Glenwood Spr 42.57 43.53 4
12 Brady, Cameron 9 Rampart High 42.98 43.66 3
13 Vanlerberghe, Neil 9 Bear Creek H 43.80 43.68 3
14 Martinez, Jaden 11 Wheat Ridge 43.14 44.14 3
15 Brook, Ryan 12 Cherry Creek 45.91 44.23 2
16 McMurrain, Douglas 10 Battle Mount 43.75 44.42 3
17 Boulton, Josh 10 Fort Collins 42.62 44.62 4
18 Crowley, Aj 9 Glenwood Spr 45.71 44.70 2
19 Ortiz, Daniel 12 Battle Mount 44.24 45.09 2
20 Engelken, Jacob 10 Cherry Creek 44.34 45.15 2
21 McIntosh, Emerson 12 Heritage Hig 46.32 45.89 1
22 Hermanstorfer, Samuel 11 Castle View 45.23 45.90 2
23 King, Tristan 10 Fort Morgan 46.40 45.95 1
24 Parrish, Demetrius 11 Battle Mount 42.74 46.00 4
25 Munoz, Adrian 12 Palmer Ridge 48.09 46.88 1
26 Moon, Alonzo 9 Mullen High 46.82 46.92 1
27 Pineda, Michael 9 Fort Morgan 48.99 48.00 1
28 Krier, Zach 9 Mountain Vis 48.39 48.66 1
29 Seidel, Drew 9 Wheat Ridge 46.28 49.89 2
30 Stephens, Kelly 9 Mullen High 54.00 50.31 1
-- Whitney, Joe 9 Wheat Ridge 45.24 DNF 2
Boys 4x100 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Fort Collins High School 'A' 43.67 43.15 2 10
1) Bostak, Sam 11 2) Coburn, Bruce 12
3) DeMello, Shane 12 4) Kelley, Preston 12
2 Bear Creek High School 'A' 43.48 43.20 2 8
1) Dalton, Michael 11 2) Johnson, Olabisi 12
3) Madrid, Nick 12 4) Randolph, To'mas 11
3 Cherry Creek High School 'A' 44.12 43.72 2 7
4 Vista Ridge High School 'A' 45.08 44.34 2 6
5 Rampart High School 'A' 44.40 44.92 2 5
6 Chatfield High School 'A' 44.62 44.95 2 4
1) Riza, Fardian 12 2) Addison, Jacob 10
3) Bristol, Conrad 11 4) Keene, Dalton 10
7 Wheat Ridge High School 'A' 45.10 45.52 2 3
8 St. Mary`s High School 'A' 45.72 45.60 1 2
1) Baldwin, Nicholas 11 2) Dammann, Aiden 12
3) Breier, Ben 12 4) Heery, Matthew 12
9 Glenwood Springs High School 'A' 45.44 45.82 1 1
1) Batchelder, Tim 11 2) Hassell, Hayden 11
3) Goodstein, Garrett 12 4) Gasper, David 9
10 Arvada West High School 'A' 45.74 46.18 1
1) Sweeney, Javan 10 2) Hogoboom, Hayden 11
3) Cass, Reid 10 4) Lewis, Samuel 10
11 Castle View High School 'A' 46.00 47.27 1
12 Battle Mountain High School 'A' 48.92 49.46 1
1) Rowe, Luis 10 2) Slick, Jordan 12
3) Guilimeneau, Victor 12 4) Crisofulli, Tanner 12
-- Mullen High School 'A' 45.00 DQ 2
1) Brown, Lavios 11 2) Jackson, Adrian 9
3) Seaman, Andrew 9 4) Vivens, A'Jon 9
Boys 4x200 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Arvada West High School 'A' 1:31.49 1:31.72 2 10
1) Howes, Cole 11 2) Hogoboom, Hayden 11
3) White, Charles 12 4) Makatura, Donte 11
2 Vista Ridge High School 'A' 1:31.09 1:31.89 2 8
3 Glenwood Springs High School 'A' 1:31.46 1:31.95 2 7
1) Lundin, Zane 12 2) Marr, Evrett 12
3) Goodstein, Garrett 12 4) Weller, Kaden 12
4 Fort Collins High School 'A' 1:32.40 1:32.70 2 6
1) Briggs, Jack 10 2) Coburn, Bruce 12
3) DeMello, Shane 12 4) Kelley, Preston 12
5 Rampart High School 'A' 1:31.99 1:34.54 2 5
6 Castle View High School 'A' 1:33.00 1:34.78 2 4
1) Strahler, Parker 12 2) Brock, Kyle 9
3) Stroz, Ryan 11 4) Wessbecker, Blake 12
7 Battle Mountain High School 'A' 1:34.89 1:36.28 1 3
1) Rodriguez, Irvin 12 2) Owen, Riley 12
3) Crisofulli, Tanner 12 4) Rowe, Luis 10
8 Mullen High School 'A' 1:36.56 1:37.66 1 2
1) Brown, Lavios 11 2) Locascio, Nick 9
3) Stephens, Kelly 9 4) Vivens, A'Jon 9
9 Dakota Ridge High School 'A' 1:42.03 1:38.68 1 1
1) Hoffman, Alexander 12 2) Agranoff, Ethan 11
3) Haverland, Joshua 10 4) Sutton, Paris 9
10 Wheat Ridge High School 'A' 1:40.58 1:51.05 1
Boys 4x400 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Cherry Creek High School 'A' 3:23.52 3:28.28 2 10
2 Glenwood Springs High School 'A' 3:28.89 3:30.19 2 8
1) Weller, Kaden 12 2) Lundin, Zane 12
3) Goodstein, Garrett 12 4) Marr, Evrett 12
3 Arvada West High School 'A' 3:31.34 3:31.28 2 7
1) Howes, Cole 11 2) Kleckner, John 12
3) White, Charles 12 4) Makatura, Donte 11
4 Fort Collins High School 'A' 3:29.03 3:36.07 2 6
1) Briggs, Henry 12 2) Castro, Cameron 11
3) Kelley, Preston 12 4) Rudel, Jake 11
5 Palmer Ridge High School 'A' 3:31.80 3:37.78 2 5
1) Espinoza, James 10 2) Swango, Jordan 12
3) Anderson, Troy 12 4) Meadows, Jeremy 10
6 Heritage High School 'A' 3:33.98 3:37.80 2 4
1) Gaspar, Isaac 11 2) Romero, Jeremy 11
3) Johnson, Mitch 11 4) Kenner, Matt 12
7 Bear Creek High School 'A' 3:46.74 3:38.11 1 3
1) Bigornia, Jordan 12 2) Izmirian, Matt 12
3) Martinez, Steven 11 4) Oliver, Gabe 11
8 Rampart High School 'A' 3:38.50 3:43.76 2 2
9 Battle Mountain High School 'A' 3:39.01 3:47.11 1 1
1) Parrish, Demetrius 11 2) McMurrain, Douglas 10
3) Ortiz, Daniel 12 4) Rodriguez, Irvin 12
10 Castle View High School 'A' 3:39.00 3:49.03 1
11 Fort Morgan High School 'A' 3:43.70 3:51.20 1
12 Dakota Ridge High School 'A' 3:48.07 3:57.29 1
1) Hoffman, Alexander 12 2) Mattson, Braden 10
3) Rowland, Ben 12 4) Hart, Ryan 11
13 SkyView Academy 'A' 3:53.92 4:04.03 1
1) Larson, Calvin 9 2) Lee, Tristan 9
3) Shallenberger, Wally 9 4) Wilson, Jordon 9
14 Wheat Ridge High School 'A' 3:53.39 4:13.65 1
Boys 4x800 Meter Relay
==============================================================================
School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Palmer Ridge High School 'A' 8:17.88 8:14.91 10
1) Tellez, Jacob 12 2) Anderson, Troy 12
3) Pappas, Brandon 10 4) Meadows, Jeremy 10
2 Heritage High School 'A' 8:31.69 8:16.24 8
1) Pohs, Christopher 12 2) Romero, Jeremy 11
3) Todd, Jared 11 4) Kenner, Matt 12
3 Fort Collins High School 'A' 8:26.05 8:24.76 7
1) Briggs, Henry 12 2) Calderon, Antonio 11
3) Dimas, Cameron 10 4) Matthie, Conner 12
4 Battle Mountain High School 'A' 8:35.76 8:37.17 6
1) Arreola, Ricardo 12 2) Ortiz, Daniel 12
3) Braun, Joshua 12 4) McMurrain, Douglas 10
5 St. Mary`s High School 'A' 9:37.08 8:39.57 5
1) Shigio, Alex 12 2) Delfeld, Robert 12
3) Francis, Nick 11 4) Telli, Matt 12
6 Mountain Vista High School 'A' 8:25.23 8:41.48 4
1) Walton, Parker 12 2) Grover, Brian 12
3) Schauer, Christopher 10 4) Cushatt, Jacob 12
7 Fort Morgan High School 'A' 8:35.45 8:46.35 3
1) Lauck, Michael 10 2) Link, Trevor 11
3) Luft, Jason 10 4) Shaver, Conner 11
8 Rampart High School 'A' 8:38.47 8:48.57 2
1) Malone, Justin 10 2) McCabe, Connor 9
3) Richardson, Robert 11 4) Gao, Eric 11
9 Glenwood Springs High School 'A' 8:50.64 8:54.03 1
1) Prough, Riley 10 2) Flores, Sergio 10
3) Villegas, Ismael 10 4) Nolasco Montes, Carlos 10
10 Castle View High School 'A' 9:00.00 9:36.83
1) Anderson, Mitchell 9 2) Wilkins, Cordie 11
3) Brown, Trevor 11 4) Sorah, Nicolas 12
Boys High Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Swango, Jordan 12 Palmer Ridge 6-03.00 6-03.00 10
2 Buckner, Tromas 11 Vista Ridge 6-00.00 6-01.00 8
3 Kelly, Ezra 11 Palmer Ridge 6-00.00 J6-01.00 7
4 Rex, Kyle 11 Palmer Ridge 6-02.00 5-11.00 6
5 Ferrin, Cale 11 Dakota Ridge 6-02.00 5-09.00 5
6 Maldonado, Hunter 10 Vista Ridge 6-02.00 J5-09.00 4
7 Arnold, Trevaun 12 Bear Creek H 6-00.50 J5-09.00 3
8 Randolph, To'mas 11 Bear Creek H 6-00.50 J5-09.00 2
9 Owen, Riley 12 Battle Mount 6-01.00 J5-09.00 1
10 Wagner, Van 11 Dakota Ridge 5-08.00 5-07.00
10 White, Charles 12 Arvada West 5-10.00 5-07.00
10 Mueggenberg, Dylan 12 Fort Morgan 5-06.00 5-07.00
10 Attia, Elsayed 11 Fort Collins 5-08.00 5-07.00
10 Brady, Cameron 9 Rampart High 5-10.00 5-07.00
10 Dudley, Koby 10 Castle View 5-10.00 5-07.00
16 Gibbs, Josh 11 Bear Creek H 6-00.00 5-05.00
16 Roshkovskiy, Dennis 11 Cherry Creek 5-10.00 5-05.00
-- Albrechtsen, Aaron 9 Mountain Vis 5-06.00 NH
-- Hakim, Andrew 10 Wheat Ridge 4-06.00 NH
-- Warner, Max 9 Wheat Ridge 4-10.00 NH
-- Sisneros, Juan 9 Wheat Ridge 4-06.00 NH
-- Reed, Titus 10 Chatfield Hi 5-06.00 NH
-- Beckley, Alex 10 Chatfield Hi 5-04.00 NH
-- Vrabel, Michael 10 Chatfield Hi 5-04.00 NH
-- Worden, Matthew 12 Arvada West 5-06.50 NH
-- Linnin, Christopher 12 Castle View 6-08.50 NH
-- Cutright, Alex 10 Glenwood Spr 5-06.00 NH
-- Hanna, Aziz 12 Middle Park 5-10.00 NH
-- Price, Darius 9 Cherry Creek 5-06.00 NH
-- Reed, Maccee 9 Dakota Ridge 5-08.00 NH
Boys Pole Vault
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Rex, Kyle 11 Palmer Ridge 14-07.50 13-10.00 10
2 Mueller, Christian 12 Castle View 14-09.00 J13-10.00 8
3 Johnson, Olabisi 12 Bear Creek H 14-00.00 12-10.00 7
4 Slick, Jordan 12 Battle Mount 11-06.00 11-04.00 5
4 Chase, Riley 10 Castle View 12-06.00 11-04.00 5
4 Nguyen, Tuong 12 Chatfield Hi 11-09.00 11-04.00 5
7 Lucas, Otto 11 Heritage Hig 10-02.00 10-04.00 2.50
7 Roshkovskiy, Dennis 11 Cherry Creek 9-09.00 10-04.00 2.50
9 Moon, Alonzo 9 Mullen High 11-00.00 J10-04.00 1
10 Standring, Blake 11 Rampart High 11-06.00 J10-04.00
10 Goff, Alexander 12 Chatfield Hi 10-00.00 J10-04.00
10 Sneed, Thomas 10 Castle View 10-03.00 J10-04.00
10 Lawton, Sam 11 Cherry Creek 11-00.00 J10-04.00
14 Guilimeneau, Victor 12 Battle Mount 10-00.00 9-04.00
-- Lieb, Kellen 11 Heritage Hig 8-00.00 NH
-- Barnett, Brock 12 Middle Park 10-01.00 NH
-- Dalton, Michael 11 Bear Creek H NH
-- Roberts, Connor 11 Cherry Creek 13-09.00 NH
-- Oury, John 10 Arvada West 9-01.00 NH
-- Thomas, Luke 12 Arvada West 9-00.00 NH
-- Haller, Nicholas 12 Palmer Ridge 10-06.00 NH
-- Loo, Theo 10 Middle Park 9-00.00 NH
-- Rowe, Luis 10 Battle Mount 10-10.00 NH
Boys Long Jump
====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
====================================================================================
1 Randolph, To'mas 11 Bear Creek H 21-10.50 20-11.00 0.8 10
2 Wilson, David 12 Fort Collins 19-06.50 20-08.50 +0.0 8
3 Kembel, Tate 10 Fort Morgan 19-10.00 20-07.50 +0.0 7
4 Swango, Jordan 12 Palmer Ridge 20-02.50 20-03.00 -3.1 6
5 Batchelder, Tim 11 Glenwood Spr 17-06.50 20-01.50 -1.5 5
6 Banks, Dominic 12 Rampart High 19-11.50 19-07.50 +0.0 4
7 Lundin, Zane 12 Glenwood Spr 19-05.75 19-06.50 +0.0 3
8 Strahler, Parker 12 Castle View 21-01.25 19-03.75 -1.3 2
9 Riza, Fardian 12 Chatfield Hi 21-00.00 19-00.25 -1.4 1
10 Seaman, Andrew 9 Mullen High 19-08.00 19-00.00 -1.2
11 Ingraham, John 11 Fort Collins 20-03.00 18-11.25 +0.0
12 Russell, Kaden 12 Castle View 19-04.75 18-11.00 +0.0
13 Jackson, Adrian 9 Mullen High 19-11.25 18-10.50 -2.5
13 Tucker, Eric 11 Rampart High 20-03.00 18-10.50 -1.8
15 Wessbecker, Blake 12 Castle View 18-03.50 18-09.25 +0.0
16 Arnold, Trevaun 12 Bear Creek H 17-03.00 18-09.00 -0.9
17 Brady, Cameron 9 Rampart High 18-07.75 18-04.50 +0.0
18 Locascio, Nick 9 Mullen High 18-00.00 18-03.75 -1.5
18 Addison, Jacob 10 Chatfield Hi 18-09.50 18-03.75 +0.0
20 Follett, Bradley 11 Arvada West 19-05.00 18-03.25 -0.4
20 Gibbs, Josh 11 Bear Creek H 19-05.00 18-03.25 +0.0
22 Mueggenberg, Dylan 12 Fort Morgan 18-00.00 18-01.75 -1.1
23 Schade, Cameron 12 Palmer Ridge 20-00.00 18-00.00 -2.2
23 Foster, Caden 9 Mountain Vis 17-00.75 18-00.00 -1.7
25 Rouse, Ryker 12 Mountain Vis 19-03.75 17-10.50 +0.0
26 Parrish, Demetrius 11 Battle Mount 18-05.50 17-09.75 +0.0
27 Munoz, Adrian 12 Palmer Ridge 17-06.00 17-08.00 -1.1
28 Alberico, Jesse 11 Arvada West 18-02.50 17-07.75 -0.8
29 Crowley, Aj 9 Glenwood Spr 17-04.75 17-05.50 -2.3
30 Reed, Maccee 9 Dakota Ridge 18-07.25 17-01.25 +0.0
31 Whitney, Joe 9 Wheat Ridge 16-09.50 17-00.50 +0.0
32 Wagner, Van 11 Dakota Ridge 18-06.00 17-00.00 +0.0
33 Boots, McKinley 11 SkyView Acad 16-08.00 16-10.75 -1.1
34 Sugg, Colin 11 Heritage Hig 18-09.50 16-09.50 -0.2
35 Sutton, Paris 9 Dakota Ridge 17-07.75 16-09.25 +0.0
36 Bristol, Conrad 11 Chatfield Hi 16-11.00 16-06.50 +0.0
37 Herrold, Ethan 12 Wheat Ridge 17-03.00 16-04.75 -1.6
38 Rzepiennik, Samuel 12 ThunderRidge 15-05.75 14-11.50 -1.2
39 Larson, Calvin 9 SkyView Acad 16-07.75 14-08.75 -0.8
40 DeJager, Brandt 9 SkyView Acad 14-08.00 13-08.25 -1.5
-- Dammann, Aiden 12 St. Mary`s H 18-05.00 ND NWI
-- Thomas, NaiShon 9 Wheat Ridge 18-07.50 ND NWI
-- Hanna, Aziz 12 Middle Park 19-02.00 ND NWI
-- Durman, Seth 10 Mountain Vis 19-05.00 ND NWI
-- Jaffe, Zach 12 Cherry Creek 18-11.25 ND NWI
-- Pfaffinger, Andrew 12 Fort Collins 20-05.00 ND NWI
Boys Triple Jump
====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
====================================================================================
1 Marr, Evrett 12 Glenwood Spr 43-10.00 42-08.75 2.0 10
2 Scarbrough, Zander 9 Castle View 41-08.25 41-11.50 0.7 8
3 Craft, Javier 11 Cherry Creek 40-08.00 41-04.25 1.6 7
4 Kembel, Tate 10 Fort Morgan 42-01.00 41-00.50 0.8 6
5 Tucker, Eric 11 Rampart High 41-06.75 40-03.25 0.3 5
6 Pfaffinger, Andrew 12 Fort Collins 41-09.50 40-01.00 3.6 4
7 Schade, Cameron 12 Palmer Ridge 41-08.00 39-09.50 3.2 3
8 Reed, Maccee 9 Dakota Ridge 38-11.75 39-07.00 2.7 2
9 VandenHeever, Matt 11 Fort Collins 39-02.50 4.2 1
10 Locascio, Nick 9 Mullen High 37-00.00 38-01.75 4.0
11 Wagner, Van 11 Dakota Ridge 40-06.00 38-00.00 3.1
12 Kelly, Ezra 11 Palmer Ridge 37-02.00 37-05.50 2.8
13 Cutright, Alex 10 Glenwood Spr 38-01.00 37-01.25 1.0
14 Minter, Cody 10 Castle View 37-00.50 2.2
15 Arnold, Trevaun 12 Bear Creek H 39-07.00 36-08.50 2.7
16 Ferrin, Cale 11 Dakota Ridge 39-10.00 36-08.00 1.7
17 Vanlerberghe, Neil 9 Bear Creek H 38-01.50 36-04.25 1.8
18 Whitney, Joe 9 Wheat Ridge 38-02.00 36-04.00 2.1
19 Reece, Trevor 12 Cherry Creek 38-09.00 36-01.50 2.0
20 Frick, Dawson 10 Fort Morgan 37-01.25 36-01.00 0.7
21 Price, Darius 9 Cherry Creek 37-09.00 35-10.25 2.2
22 Larson, Calvin 9 SkyView Acad 34-10.00 0.9
23 Rzepiennik, Samuel 12 ThunderRidge 34-02.00 33-08.75 4.5
24 Jackson, Adrian 9 Mullen High 39-04.00 32-05.75 3.1
25 DeJager, Brandt 9 SkyView Acad 29-09.00 28-11.75 3.3
26 Hollander, Jack 10 SkyView Acad 28-04.00 2.2
-- Sares, Iain 10 Wheat Ridge 36-06.00 ND NWI
-- Martinez, Jaden 11 Wheat Ridge 36-07.75 ND NWI
-- Foster, Caden 9 Mountain Vis 35-03.50 ND NWI
-- Rouse, Ryker 12 Mountain Vis 39-10.50 ND NWI
-- Reed, Titus 10 Chatfield Hi ND NWI
-- Gardner, Mitch 10 Middle Park 34-00.75 ND NWI
-- Boylen, Brian 12 Palmer Ridge 40-08.00 ND NWI
-- Linnin, Christopher 12 Castle View ND NWI
-- Cruz, David 9 Mullen High 38-01.00 ND NWI
-- Rudel, Jake 11 Fort Collins ND NWI
Boys Shot Put
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Brukner, Adrian 12 Rampart High 52-03.00 52-02.75 10
2 Parker, James 12 Cherry Creek 49-11.00 49-06.75 8
3 Gardner, Weston 12 Heritage Hig 48-10.00 47-04.75 7
4 Oswald, Brandon 11 Palmer Ridge 44-10.50 47-01.50 6
5 Lillie, Dallas 12 Rampart High 45-10.00 45-02.25 5
6 Mueggenberg, James 12 Fort Morgan 40-05.50 44-08.00 4
7 Wilhelm, Jackson 12 Mountain Vis 42-07.00 42-06.25 3
8 Gaiter, Matthew 12 Chatfield Hi 44-09.75 42-05.00 2
9 Lee, Joseph 12 Bear Creek H 42-04.00 41-10.25 1
10 Storebo, Brandon 12 Fort Collins 44-09.50 40-09.50
11 Blair, Bryce 12 Cherry Creek 44-04.50 40-06.50
12 Northway, Matt 10 Palmer Ridge 39-10.50 40-04.25
13 Saunders, Brandon 12 Wheat Ridge 40-00.00 39-11.75
14 Caminada, Christian 12 Fort Collins 41-05.50 39-10.75
15 Laliberte-Merril, Noah 11 Fort Collins 43-06.50 39-06.75
16 Keene, Dalton 10 Chatfield Hi 39-02.00 39-02.00
17 Runkle, Erik 12 Bear Creek H 39-01.00 39-00.00
18 Mortensen, Preston 10 Heritage Hig 36-07.50 38-07.00
19 Miller, Austin 11 Mountain Vis 32-03.50 38-05.50
20 Lewis, Tyler 12 Arvada West 38-07.25 38-03.75
21 Hochanadel, John 9 Fort Morgan 38-01.50 37-05.00
22 Klos, Jared 11 Castle View 36-01.50 37-01.75
23 Auman, Allen 11 Heritage Hig 38-05.00 36-11.00
24 Meyers, Dillon 10 Dakota Ridge 38-01.00 36-05.50
25 Cohn, Joshua 12 Dakota Ridge 41-00.75 36-04.75
26 Grady, Ryan 11 Arvada West 36-05.50 36-01.75
27 Morris, Matthew 12 Mountain Vis 39-10.50 35-10.00
28 Williams, Josh 12 Battle Mount 35-05.00 35-06.50
29 Short, Alex 12 Cherry Creek 36-02.00 35-04.00
30 Quintero, Diego 12 Battle Mount 34-04.00 33-11.50
31 Johnson, Sean 10 Mullen High 30-00.00 33-04.50
32 Honaker, Joe 9 Rampart High 35-00.00 32-09.75
33 Gould, James 10 Arvada West 35-03.00 31-10.25
34 Deitrich, Nathan 9 Mullen High 32-00.00 31-02.75
35 Hassell, Hayden 11 Glenwood Spr 32-01.00 30-04.00
36 Homuth, Colton 10 Castle View 35-11.00 30-03.00
36 Cahill, Frank 11 Regis Jesuit 37-03.00 30-03.00
38 Ramirez, Jesus 10 Regis Jesuit 30-02.50 28-00.50
39 Padilla-Gonzalez, Alejan 10 Chatfield Hi 28-00.25 26-10.25
40 Hancock, Michael 12 Battle Mount 34-05.00 25-07.00
41 Page, Lance 9 Glenwood Spr 27-09.50 24-05.00
42 Egger, August 9 Wheat Ridge 23-07.50 24-00.00
43 Cunningham, Gabe 10 Wheat Ridge 29-04.00 22-05.75
-- Goffi, Matt 11 Regis Jesuit 29-01.00 ND
-- Vasquez, Jason 9 SkyView Acad 26-10.00 ND
-- Eisenbart, Keenan 11 Middle Park 30-10.00 ND
-- Weimer, Bryce 11 Middle Park 32-08.00 ND
-- Reyna, Matthew 11 Dakota Ridge 30-06.50 ND
-- Samuelson, Thor 12 Castle View 39-04.00 ND
-- DeSeviere, Sam 10 Mullen High 32-11.50 ND
Boys Discus Throw
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Brukner, Adrian 12 Rampart High 161-00 157-07 10
2 Parker, James 12 Cherry Creek 160-07 156-10 8
3 Gardner, Weston 12 Heritage Hig 152-02 150-05 7
4 Klos, Jared 11 Castle View 138-02 141-01 6
5 Storebo, Brandon 12 Fort Collins 61-06.50 138-06 5
6 Adelgren, Jacob 10 Palmer Ridge 136-10 136-10 4
7 Williams, Josh 12 Battle Mount 64-03 135-11 3
8 Silvanic, George 11 Palmer Ridge 138-06 134-08 2
9 Wilhelm, Jackson 12 Mountain Vis 128-02 133-03 1
10 Hochanadel, John 9 Fort Morgan 114-03 131-06
11 Gaiter, Matthew 12 Chatfield Hi 156-00 120-11
11 Caminada, Christian 12 Fort Collins 133-06 120-11
13 Kline, Andy 10 Fort Collins 121-07 119-03
14 Meyers, Dillon 10 Dakota Ridge 123-04 117-06
15 Rizzuto, Robert 10 Arvada West 113-11 117-05
16 Saunders, Brandon 12 Wheat Ridge 123-10 117-02
17 Lillie, Dallas 12 Rampart High 144-06 117-00
18 Mueggenberg, James 12 Fort Morgan 125-05 115-09
19 Homuth, Colton 10 Castle View 114-05 114-01
20 Oswald, Brandon 11 Palmer Ridge 110-05 110-07
21 Blair, Bryce 12 Cherry Creek 96-00 106-11
22 Morris, Matthew 12 Mountain Vis 108-06 104-00
23 Quintero, Diego 12 Battle Mount 119-02 102-01
24 Hassell, Hayden 11 Glenwood Spr 93-09 101-06
25 Lee, Joseph 12 Bear Creek H 114-01 101-05
26 Auman, Allen 11 Heritage Hig 107-05 99-04
27 Weil, Aaron 10 Mullen High 114-11 98-08
28 Runkle, Erik 12 Bear Creek H 105-07 97-10
29 Short, Alex 12 Cherry Creek 96-05 97-05
30 Miller, Austin 11 Mountain Vis 104-11 97-01
31 Lewis, Tyler 12 Arvada West 104-11 96-10
32 Cohn, Joshua 12 Dakota Ridge 118-04 95-11
33 Cahill, Frank 11 Regis Jesuit 97-00 94-06
34 Honaker, Joe 9 Rampart High 100-00 92-00
35 Parker, Jace 10 Heritage Hig 96-02 91-00
36 Jantz, Austin 10 Arvada West 76-05 89-04
37 Hunts, John 11 Chatfield Hi 85-03 86-03
38 Page, Lance 9 Glenwood Spr 86-05.50 85-01
39 Hancock, Michael 12 Battle Mount 113-04 84-04
40 Ramirez, Jesus 10 Regis Jesuit 78-05 80-04
41 Goffi, Matt 11 Regis Jesuit 83-07 75-02
42 Gause, Ethan 12 Dakota Ridge 88-03 74-05
43 Sexton, Tyler 9 Chatfield Hi 84-08 73-09
44 Martin, Chayton 10 Wheat Ridge 68-04 68-04
45 Vasquez, Jason 9 SkyView Acad 65-02 67-09
46 Shallenberger, Wally 9 SkyView Acad 75-04 67-04
47 Sheagley, Keaton 9 Wheat Ridge 64-08.50 65-07
48 Neujahr, Dalton 9 SkyView Acad 32-05
-- Alexander, Austin 10 Mullen High 81-11 ND
-- Whitford, Conner 12 Middle Park 108-00 ND
-- Quiros, Damien 9 Mullen High 117-00 ND
-- Barstad, Karl 10 Castle View 122-01 ND
-- Weimer, Bryce 11 Middle Park 99-02 ND
Like·Comment·Share·E-mail·342735 views
|